Європа до 2050 року хоче максимально відмовитися від використання викопних видів палива, – Рябчин (ВІДЕО)

Скрін із відео

Європа до 2050 року хоче максимально відмовитися від використання викопних видів палива – вугілля, газу і нафти.

Про це в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом” заявив Олексій Рябчин, радник віцепрем’єрміністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

“Що таке кліматично нейтральна Європа до 2050 року? Європа хоче максимально відмовитися від використання викопних видів палива – вугілля, газу і нафти. Відповідно, у 2050 році навіть якщо і буде використовуватися якась незначна кількість викопного виду палива, то викид від неї поглинатиметься деревами. Тобто виходять до такого умовного кліматичного нуля”, – сказав він.

За словами Рябчина, важливість цього курсу полягає в тому, що спалювання викопного палива є основною причиною глобальної зміни клімату.

“Я думаю, що українці відчули, напевно, вперше, що в нас цієї зими практично не було. У нас відбувається значна загроза втрати водних ресурсів через те, що змінюється ландшафт, у нас змінюються кліматичні пояси”, – прокоментував радник віцепрем’єрміністра.

Читайте також: Шмигаль обговорив з очільником німецького МЗС співпрацю у сфері енергетики

Олексій Рябчин повідомив, що в нашій країні вже ухвалено Енергетичну стратегію до 2035 року, а станом на 2020 рік у загальному енергобалансі України відсоток відновлюваних джерел енергії досягає поставленого показника.

“У нас ще до “зеленого” курсу були ухвалені наші стратегії, наші енергетичні документи – Енергетична стратегія до 2035 року. Або ще раніше мета у нас була – до 2020 року 11% поновлюваних джерел енергії в нашому енергобалансі. І ми, в принципі, цих показників досягаємо, навіть незважаючи на те, що зараз не можемо враховувати ті об’єкти, які побудовані в Криму і на Донбасі”, – зазначив експерт.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Прямий ефір