Українські реформи: як у державі розвивається система машинобудування (ВІДЕО)

Скрін з відео

Машинобудування є надзвичайно високотехнологічною галуззю. Щоб відповідати вимогам часу, вона потребує постійної модернізації. Основними напрямками її реформування в Україні є: впровадження нових технологічних процесів, вдосконалення засобів виробництва, поліпшення матеріально-технічної бази.

“В Україні за останні роки машинобудування почало більш інтенсивно розвиватися. Створено спільні німецько-українські та фінсько-українські підприємства. Зараз відкриваємо два підприємства в Аргентині. В Узбекистані працюють шість і ще два скоро відкриються. У Казахстані – вісім підприємств”, – говорить голова ради асоціації машинобудівників та роботодавців України Володимир Саченко.

До цієї сфери належать важке машинобудування і металообробка, які охоплюють десятки галузей і підгалузей, об’єднаних між собою спільністю технологій і сировини. Серед них – приладобудування, суднобудування, авіабудування, космічні технології. В основі цих галузей знаходиться виробничий процес з виготовлення машин, устаткування або окремих приладів.

Всі підрозділи машинобудування надзвичайно чутливі до інновацій. Тут важливо розуміти – якщо продукція не буде сучасною, вона не буде продаватися. І тут ланцюжок тягнеться не просто до підрядників, ай до науково-дослідних інститутів та сектору інформаційних технологій, тобто до тих, хто є основним двигуном інновацій. Тому робочі місця, експорт та інновації – важливі складові сучасного машинобудування в Україні.

“Сьогодні ми розробляємо програму “Розвиток машинобудування до 2030-го року”. В ній задіяні інститути, вчені. Десь через пару місяців програма буде готова. У ній будуть прописані як принципи розвитку важкого машинобудування, так і основні напрямки у сфері електротехнічної галузі, сільгоспмашинобудування і т. д.”, – зазначає Володимир Саченко.

Основними ринками збуту у сфері машинобудування для України є Польща, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Болгарія, Молдова. Також налагоджуються поставки в Іран, Казахстан, Узбекистан, Азербайджан та інші країни.

Для того, щоб машинобудування розвивалося, необхідно створювати відповідні умови, кажуть чиновники. У державі для цього все є. А високий професіоналізм і досвід вітчизняних машинобудівників дозволяють з упевненістю дивитися в майбутнє, очікувати зростання потужності виробництва і подальшого збільшення науково-виробничого потенціалу.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямий ефір