Україна, ЄС та Росія проведуть тристоронні переговори щодо транзиту газу

За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, позиція України буде твердою

uatv
25.05.2018

Фото 24 канал

Україна та Євросоюз домовилися розпочати тристоронні переговори – за участю Російської Федерації – щодо транзиту газу до європейських споживачів.

Про це повідомляє Урядовий портал.

“Ми домовилися про започаткування тристоронніх переговорів у форматі ЕС–Україна–Росія з питань транзиту газу. Позиція України буде відповідальною і твердою”, – зазначив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час переговорів із віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марошем Шефчовічем.

Він підкреслив, що використання вітчизняної газотранспортної системи – це надійна альтернатива проекту “Північний потік-2”, який наразі є здебільшого політичним проектом і загрозою енергетичній безпеці Європи. Сторони домовилися погоджувати позиції щодо використання ГТС на взаємовигідних умовах.

Нагадаємо, Єврокомісія виступає проти проекту “Північний потік-2”, відзначаючи, що він не відповідає безпековим інтересам Європейського енергетичного союзу.

Раніше повідомлялося, що Брюссель і Берлін гарантують транзит газу через Україну після будівництва газопроводу “Північний потік-2“.

Джерело Урядовий портал
дата 25.05.2018
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV