Україна проти РФ: в Мін’юсті розповіли, як просувається розгляд 5 позовів до ЄСПЛ

Наша країна задоволена процесом і швидкістю розгляду заяв

uatv
15.08.2018
Фото UATV

Іван Ліщина, заступник міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини розповів в інтерв’ю UATV, як просувається розгляд позовів, котрі Україна раніше подавала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії.

Він зазначив, що за весь час російської агресії технічно було подано 5 позовів.

“Один з них був відкликаний, тому що фігурант вирішив подавати свою індивідуальну скаргу до ЄСПЛ. І дві заяви Європейський суд розділили ще на 2. І в якийсь момент вийшло, що розглядалося 5 заяв, з них 2 – стосувалося Донбасу і 2 – Криму, але різних періодів часу – 2014, 2015 і наступні роки “, – пояснив заступник міністра.

Після цього, за словами Івана Ліщина, Україна запропонувала ЄСПЛ об’єднати всі справи по Донбасу в одну, і по Криму – в іншу.

“Європейський суд передав наше прохання у Велику палату, і вона відразу пішла нам на зустріч. Зараз процес запустився”, – розповів Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини і додав, що “ми задоволені процесом, швидкістю розгляду наших позовів до ЄСПЛ”.

Також заступник міністра юстиції розповів, що список українських політв’язнів по новому позовом України до ЄСПЛ буде доповнюватися.

Телеверсію інтерв’ю з заступником міністра юстиції України Іваном Ліщиною дивіться 15 серпня о 19:00 в програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 15.08.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV