Україна має прагнути до того, щоб інвестиції становили 35% ВВП, – Козюк

Фото UATV

Наша держава має прагнути до того, щоб інвестиції становили 35% ВВП. Але говорити про інвестиційний бум в короткостроковій перспективі наразі не доводиться. Крім того, щоб досягти стійкого рівня економічного зростання, такі цифри інвестицій з боку партнерів та інших держав мають спостерігатися не один рік поспіль.

Про це в студії телеканалу UATV сказав доктор економічних наук, професор, член ради НБУ Віктор Козюк.

“Для того, щоб вийти на стійкі рівні економічного зростання темпами 7-8 і більше відсотків, нам необхідно, щоб складова інвестицій у валовому внутрішньому продукті перевищувала 30-35% з року в рік. Це дуже серйозний показник у порівнянні з тими історичними даними, які мали місце в Україні, і в той же час це той показник, який характеризував економіки Німеччини та Південної Кореї під час “німецького економічного дива” і “корейського економічного дива”. Якщо ми говоримо про економіку Китаю, який протягом тривалого часу розвивався ще швидше, то там складова частина інвестицій була ще більше, й іноді вона досягала 55%. Це показник, який є абсолютним рекордом”, – розповів експерт.

В Україні раніше інвестиційні показники були в середньому 18%, а в кращі роки – 20%. Далі потрібно ставити за мету вийти на рівень 30-35%, зазначає гість студії. Якість регуляторного середовища, сприйняття бізнесом макроекономічної стабільності та макроекономічних перспектив, податковий режим мають сприяти досягненню такого обсягу інвестицій, який привів би до економічного прориву країни на основі зростання ВВП не за один рік, а протягом тривалого періоду часу.

За словами Віктора Козюка, за останні 5 років в цьому напрямку відбулися серйозні зміни. Велика кількість підприємців, з якими спілкувався професор, зазначали, що дуже багато регуляторних бар’єрів дійсно були зняті.

“Це дуже позитивний момент. Але справа в тому, що економіка не стоїть на місці, і деякі регуляторні бар’єри були зняті вже під час нашого відставання, тобто коли якість нашого регулювання вже відставала. Для того, щоб ми могли якісно відрізнятися навіть від наших країн-сусідів, ми маємо більш агресивно змінювати регуляторне середовище, і також пропонувати більш якісні умови в порівнянні з нашими сусідами в сфері оподаткування. Це, звичайно, фундаментальне питання про те, як побудувати оптимальний баланс між якістю регулювання і тим, як забезпечити цей баланс з боку зменшення загальних витрат держави в економіці”, – додав професор.

Телеверсію інтерв’ю з Віктором Козюком дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV в п’ятницю, 1 листопада, о 15:00.

Підготувала Альона Воробйова, UATV

Прямий ефір