Україна та Єгипет готуються підписати преференційну угоду для покращення торгівлі між державами, – Жовква

uatv
29.10.2020
Фото ОП

Українська делегація під час зустрічі у Каїрі з міністром торгівлі та промисловості Єгипту Невін Ґамеа домовилася розпочати переговори щодо укладення угоди (Preferential Trade Agreement), яка спростить країнам доступ до ринків одна одної.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, інформує UATV з посиланням на сайт ОП.

“Україну та Єгипет об’єднує спільне завдання подальшого нарощування обсягів двостороннього товарообігу, який у 2019 році склав рекордні 2,6 мільярда доларів США, а за дев’ять місяців поточного року – майже 1,3 мільярда доларів США. Для цього сьогодні ми досягли важливої домовленості розпочати переговори про укладення угоди про надання преференційних умов доступу до ринків сторін (Preferential Trade Agreement)”, – зазначив Ігор Жовква під час зустрічі з єгипетською делегацією Міністерства торгівлі та промисловості.

Очолювана Ігорем Жовквою делегація з України, до якої увійшли представники низки українських міністерств і відомств, під час візиту до Єгипту зустрілася також із заступником міністра закордонних справ Єгипту з питань Європи Бадром Абдель Аати, міністром державних підприємств Гішамом Тауфіком та міністром міжнародного співробітництва Ранією Аль-Машат.

Також Жовква відвідав Єгипетське космічне агентство ьа провів зустріч з його очільником Мухаммадом Аль-Кусі та провідними єгипетськими фахівцями в галузі космічних досліджень.

“За результатами зустрічі підтверджено спільну налаштованість укласти найближчим часом Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Єгипетським космічним агентством. Такий документ стане доброю основою для реалізації спільних проєктів двох держав у галузі космосу та мирного використання космічного простору”, – зазначили в ОП.

Заступник керівника ОП відвідав у в’язниці Канатир у передмісті Каїра українського громадянина Едварда Чікоша та обговорив з єгипетськими високопосадовцями питання його повернення в Україну.

Раніше питання укладення преференційної угоди обговорили також міністри закордонних справ України та Єгипту Дмитро Кулеба і Самех Шукрі.

Читайте також: “Єгипет – головний торговий партнер України в Африці та на Близькому Сході”, – посол

Джерело UATV
дата 29.10.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×