Зміну риторики в ПАРЄ в період повномасштабної війни оцінила Ясько

Єлизавета Ясько. Фото: uatv.ua

Ухвалені на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) резолюції є дуже важливими для України, вони також посилюють тиск на Путіна і кремлівський режим. Ефективність голосування стала демонстрацією зміни риторики Асамблеї. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ розповіла членкиня української делегації в ПАРЄ, народна депутатка України Єлизавета Ясько.

Базові резолюції — про підтримку відновлення України коштом активів РФ і “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні проти демократії” — були підтримані депутатами ПАРЄ одноголосно.

“Я працюю в ПАРЄ вже майже п’ять років. І я бачу велику різницю між голосуваннями, розкладом сил раніше і зараз. Ці резолюції були проголосовані одноголосно. Зараз загалом резолюції такого спрямування ухвалюються в ПАРЄ великою кількістю голосів, де практично ніхто не голосує проти, не утримується. Тобто в ПАРЄ сформувалася абсолютна більшість, яка розуміє, що відбувається зараз у світі, що відбувається з агресією Путіна проти України, і не тільки проти України”, — підкреслила Ясько.

До лютого 2022 року ситуація в ПАРЄ була іншою.

“Наприклад, до лютого 2022 року в нас були навіть проблеми записати в резолюцію момент, що Крим анексований Росією. Дуже часто слово “анексований” могло пропасти з підсумкового тексту. Зараз риторика, термінологія в ПАРЄ дуже правильна з погляду міжнародного права. Це те, за що ми боремося. Це те, на чому будуть ґрунтуватися майбутні рішення в Гаазі та в Європейському суді з прав людини — вони будуть ґрунтуватися на цих документах”, — зазначила парламентарій.

Ясько додала, що для практичної реалізації ухвалених резолюцій потрібен час. Після рішення ПАРЄ — парламентської інституції Ради Європи, документи тепер мають пройти обговорення Комітету міністрів Ради Європи, в якому засідають міністри різних країн Європи.

“На жаль, ми розуміємо, що ці резолюції не означають, що завтра щось повністю зміниться. Але якщо ми говоримо про майбутнє, то для європейців дуже важливо, щоб було юридичне підґрунтя як для відновлення України, так і для неприйняття, наприклад, результатів “виборів” у Росії, на яких переобирався Путін (про це йдеться в резолюції “Смерть Навального…”, — ред.). У європейських інституціях все дуже повільно відбувається, і не тільки за часом, а й за процесами, за процедурами. Але, я думаю, що за останні десятиліття ні в кого не було таких досягнень, як в української делегації”, — резюмувала Ясько.

Повна версія інтерв’ю: “Це важливо для історичної справедливості”: підсумки весняної сесії ПАРЄ підбиваємо з Єлизаветою Ясько

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ відбувалася у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії була ключовою:

Читайте також: “Такого у світі ще не було”: історичне голосування в ПАРЄ на підтримку України прокоментував глава литовської делегації

Прямий ефір