Стартує весняна сесія ПАРЄ: у пріоритеті — українське питання

ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Сьогодні, 15 квітня, у Страсбурзі (Франція) розпочинає роботу весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Тема України та протидії російській агресії — ключова, повідомляє кореспондент FREEДОМ з місця події.

16 квітня Асамблея за участю голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука розгляне резолюцію про надання підтримки відновленню України, зокрема пропозицію використовувати для цієї мети заморожені державні активи Росії.

17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. Будуть представлені резолюції щодо смерті у в’язниці РФ лідера російської опозиції Олексія Навального і щодо посилення антиросійських санкцій через позбавлення волі російського опозиційного політика Володимира Кара-Мурзи.

18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Як повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук, у межах сесії парламентарії планують обмінятися думками з генсеком Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич і новим комісаром Ради Європи з прав людини Майклом О’Флаерті.

“Також під час сесії зустрінемося з усіма кандидатами на посаду нового генсека Ради Європи, якого обиратимемо цього червня. Дуже важливі вибори не тільки для Асамблеї, але й усієї організації”, — зазначила Кравчук.

Весняна сесія ПАРЄ завершиться 19 квітня.

Прямий ефір