“Такого у світі ще не було”: історичне голосування в ПАРЄ на підтримку України прокоментував глава литовської делегації

Емануеліс Зінгеріс. Фото: uatv.ua

Голосування під час весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) можна по праву вважати історичними. Асамблея одноголосно підтримала резолюцію про те, що Україна має легітимне право знищувати ворожі цілі на території Росії. Крім того, Путіна визнали нелегітимним правителем, у нього відібрано право називатися президентом. Про це сьогодні, 18 квітня, в коментарі телеканалу FREEДОМ заявив глава литовської делегації в ПАРЄ Емануеліс Зінгеріс.

Він прокоментував голосування за резолюцію “Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні проти демократії“, яке відбулося вчора.

“Це історичне голосування. Я якраз доповідач щодо заходів проти Путіна і щодо вбивства Навального. Те, що відбулося вчора, це унікально. Я в ПАРЄ з 1993 року, але такого не пам’ятаю. Резолюцію одноголосно підтримали представники всіх парламентських партій, навіть найбільш ліві комуністи з Італії або з Португалії”, — наголосив Зінгеріс.

Він нагадав про низку важливих положень ухваленої резолюції.

“Делегації в ПАРЄ одноголосно проголосували, що Україна легітимно знищує цілі на території Росії. Це легітимно з погляду міжнародного права, тому що ви — країна, на яку напали, і ви маєте право на самооборону по цілях поза Україною. А російські нафта і газ є частиною фінансування війни. Голосування за цю поправку було унікальним, такого не було ще у світі. Усі одноголосно проголосували за цю поправку і в комітеті ПАРЄ, і на самій Асамблеї. 131 парламентарій. Жодної людини не було проти або яка б висловлювала іншу думку”, — розповів глава литовської делегації.

Одна з головних позицій документа — Путін визнаний нелегітимним президентом.

“Путін названий нелегітимним президентом, тому що ці “вибори” були визнані нелегітимними. Такої резолюції я не пам’ятаю в історії ПАРЄ, а я є автором незліченних резолюцій щодо нападу Росії на Україну. Тобто це абсолютна перемога. Ваша правда стала європейською правдою”, — зазначив Зінгеріс.

У резолюції Росія офіційно оформлена як держава-спонсор тероризму.

“Це велике досягнення. Тепер це офіційно закріплено в міжнародному документі, представниками 46 країн, які є членами ПАРЄ. І парламентарії проголосували, що Росія спонсорує міжнародний тероризм. Мається на увазі не тільки напад на Україну, а й політичні вбивства спецслужбами ФСБ за межами Росії”, — акцентував спікер.

Також у резолюції приділяється питання колонізації народів у РФ.

“Режим у Росії колоніальний, це було офіційно оформлено [в резолюції], — це і знищення внутрішніх народів, і русифікація народів, які входять до складу РФ”, — продовжив Зінгеріс.

Він наголосив, що голосування на весняній сесії ПАРЄ засвідчили, що європейські парламентарії всі вже чітко усвідомлюють, що “Росія йде з війною на Європу”.

“Не було жодного, який би не розумів, що це не тільки війна Росії проти України. Тут представлені 46 країн — а це побільше, ніж у Європейському парламенті”, — звернув увагу глава литовської делегації.

Робота сесії також довела неспроможність наративу російської пропаганди, що Європа “втомилася” від України.

“Це показує, що ви не пішли на другий план. Жахливі новини приходять з України: про бомбардування Харкова, Одеси чи Києва — все це на перших шпальтах політичної свідомості європейців. І над усіма нами висить думка, що нам самим, можливо, доведеться оборонятися. І всі розуміють, що оборона Європейського континенту — в руках європейців. І це завдання вже не на післязавтра, а на завтра”, — акцентував литовський політик.

Він звернув увагу на атмосферу в залі голосування ПАРЄ.

“Подивіться на відео, як голосують парламентарії з усіх країн. Як вони зосереджені. Жодних непотрібних глузувань, посмішок, жодних хуліганських пасажів у промовах. Усі розуміють, що українці просто гинуть за нас. Тому й наша відповідь є відповідною. Росія в очах міжнародного суспільства остаточно скочується вниз, у якесь політичне пекло та ізоляцію. Я не думаю, щоб тут, у ПАРЄ, хтось би простягнув руку будь-якому нинішньому російському депутату або якомусь російському керівнику. Уже ніякі гроші, ніякі мафіозні трюки Росії не діють на політичні кола”, — резюмував Емануеліс Зінгеріс.

Читайте також: РПЦ як інструмент російської пропаганди, створення трибуналу для Путіна і передача росактивів Україні: значення резолюцій ПАРЄ обговорюємо з Євгенією Кравчук

Нагадаємо, з 15 до 19 квітня у Страсбурзі (Франція) відбувається весняна сесія ПАРЄ. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним. 18 квітня відбулося обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Читайте також: Путінський режим у ПАРЄ сприймають як загрозу: інтерв’ю з Олексієм Гончаренком

Прямий ефір