ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо відновлення України з використанням російських активів — деталі

Руслан Стефанчук виступає в ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Сьогодні, 16 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила резолюцію щодо відновлення України, зокрема використання на ці цілі російських активів. Про це з місця подій інформує кореспондент FREEДОМ.

У ПАРЄ документ підтримали всі 134 парламентарі, проти — 0.

Зокрема, в резолюції пропонується:

  • закликати до створення під егідою Ради Європи міжнародного компенсаційного механізму;
  • закликати держави-члени та нечлени Ради Європи, які володіють російськими державними активами, активно співпрацювати у швидкій передачі цих активів у встановлений міжнародний компенсаційний механізм;
  • закликати до створення міжнародного трастового фонду, куди будуть депоновані всі російські державні активи, що належать державам-членам і нечленам Ради Європи;
  • закликати до створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії, відповідальної за винесення рішень за поданими запитами.

Перед голосуванням до парламентаріїв звернувся голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. У залі були присутні делегати 46 країн Ради Європи.

Читайте також: Рада Європи та ПАРЄ — лідери в підтримці України, — Стефанчук

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ проходить у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. Завтра, 17 квітня, відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Читайте також: Путін нелегітимний, удари по російських НПЗ обґрунтовані, Україні потрібно допомагати не словами: підсумки першого дня весняної сесії ПАРЄ (ВІДЕО)

Прямий ефір