Зеленський виступив на Давоському форумі-2022: головні заяви

Президент України Володимир Зеленський виступив зі спеціальним відеозверненням на Всесвітньому економічному форумі, який відбувається з 22 до 26 травня у швейцарському місті Давос. Промова глави держави прозвучала на відкритті заходу зі спеціальною позначкою “обов’язкові до перегляду”, а вступне слово до неї вимовив засновник та голова ВЕФ Клаус Шваб.

Телеканал UA надав головні заяви українського лідера.

  • “Скільки людей ми втратили за ніч – із цього починається мій ранок. Сьогодні ми завершили роботи на “Десні” (навчальний центр ЗСУ у Чернігівській області, по якому агресор РФ вкотре завдав удару 17 травня). На жаль, сьогодні під уламками 87 жертв… 87 життів. Без цих людей буде майбутня Україна. Наша держава багато втрачає сьогодні, і це її зміцнює. Вона дуже дорого платить за свободу та незалежність, за цю боротьбу”.
  • “Статут ООН з усіма підрозділами організації, ОБСЄ, МАГАТЕ, СОТ, багато інших важливих інституцій, але чи достатньо їх, щоб реагувати на те, з чим ми маємо справу (війна РФ проти України)? І чи зараз можна обійтися спробою адаптувати ці інституції під сучасні виклики? Точно ні. Потрібно змінювати підхід. Не реагувати, а діяти. І діяти превентивно. І не лише адаптувати під нові реалії те, що маємо, а й створювати нові інструменти, нові прецеденти”.
  • “Не чекайте фатальних пострілів, не чекайте застосування Росією спеціальної зброї, хімічної, біологічної, ядерної, не дай Боже. Не створюйте у агресора ілюзій, ніби світ недостатньо пручається. Захищайте відразу по максимуму свободу та нормальний порядок у світі. Ось такими мають бути санкції – максимальними, щоб Росія та кожен інший потенційний агресор, який хоче піти жорстокою війною проти сусіда, чітко знав одразу, до чого це призведе… Вони мають бути. Ембарго на російську нафту. Повне блокування російських банків без винятків. Повна відмова від російського IT-сектору. Повне припинення торгівлі з агресором… Це має бути такий прецедент санкційного тиску, який ще десятиліттями працюватиме на підтримку миру. Потрібно створити прецедент повного виходу всіх іноземних бізнесів з російського ринку, щоб їхні бренди не асоціювалися з військовими злочинами, щоб їхні офіси, рахунки, товари не використовувалися військовими злочинцями у їхніх кривавих інтересах”.
  • “Зерно щодня крадуть російські військові, потім його привозять кораблями до тих чи інших країн. Ми намагаємося дуже швидко реагувати, ми працюємо на рівні МЗС, з посольствами тих країн, які не є дружніми… Я думаю, якщо ти розумієш, звідки це зерно, звідки везе Росія, як ти можеш купувати його нелегітимно і тільки тому, що воно продається дешево?.. Потрібно, щоб на рівні дипломатів нам допомагали, тому що ми поодинці не можемо з цим боротися”.
  • “Я запрошую вас взяти участь у відновленні України після війни. Обсяг колосальний робіт. У нас понад півтрильйона доларів збитків, десятки тисяч об’єктів знищені. Потрібно відновити цілі міста та галузі. Ми пропонуємо спеціальну історичну та вагому модель відновлення, коли у кожної країни-партнера, чи міста-партнера, чи компанії-партнера буде історична можливість взяти шефство над тим чи іншим регіоном України, містом, громадою, чи галуззю… Сподіваюся, що на момент початку міжнародної конференції у Лугано у червні цього року, присвяченій повоєнному відновленню України, всі наші держави-партнери та більшість провідних кампаній світу сформують свої пакети пропозицій”.
  • “Якщо кожен із вас, я знаю, що у вас великі проблеми, і не кажу, що ми – пріоритет, у вас свої держави, свої питання… Але, гадаю, ми можемо втратити ці цінності у світі, якщо ми втратимо їх в Україні … Дуже вас прошу, прокидаючись вранці, крім своїх питань, є такий відомий вислів, поставте до себе питання: що ти зробив для України сьогодні?” (Володимир Зеленський процитував першого президента Росії Бориса Єльцина, який сказав такі слова після підписання Договору про дружбу та співпрацю з Україною у 1997 році).

Нагадаємо, UA зібрав, про що і коли говоритимуть Зеленський та відомі українці на Всесвітньому економічному форумі, який проходить з 22 по 26 травня в Давосі.

Суспільство, яке спрямоване у минуле, — військовий історик про російський фашизм

У Краматорську відносно тихо, Сєвєродонецьк знищено на 80% — головне про ситуацію на Донбасі

Читайте також: Постійна представниця США при НАТО Джуліана Сміт в інтерв’ю телеканалу UA розповіла, які перешкоди є на шляху вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, настільки ймовірні шанси для України на приєднання до Альянсу, чому так і не закрили небо над Україною і як НАТО оцінює рівень російської армії

Прямий ефір