РФ планує набрати 300 тис. контрактників, щоб уникнути мобілізації: як заманюють новобранців (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: defence-ua.com

Росія планує набрати більше солдатів-контрактників, щоб уникнути непопулярного рішення про масову мобілізацію хоча б на деякий час. Про це пише Bloomberg. За інформацією ЗМІ, Кремль боїться повторити вересневу мобілізацію 2022 року, яка похитнула довіру суспільства і спровокувала втечу з країни мільйона російських громадян. Тому військове керівництво хоче залучити більше контрактників, інформує FREEДОМ.

План — 300 тис. солдатів. Кремль шукає можливість великого поповнення російської армії. Однак оголошувати нову хвилю мобілізації диктатор Володимир Путін не поспішає, і в нього є для цього серйозні причини.

“Можливість нової і великої хвилі мобілізації лякає Кремль, тому що це одна з небагатьох дій Путіна, яка зустріла великий негатив у російському суспільстві”, — пояснює політична аналітикиня Ольга Курносова.

Поповнювати серйозні втрати планують контрактниками, що ідеально підходить для путінського режиму. Йому вигідно проводити весняний призов, розпочатий 1 квітня, адже перетворювати призовників на контрактників дуже просто.

“Ми розуміємо, що коли людина потрапляє до армії, то способів впливу на неї досить багато. Найчастіше — не встигнеш озирнутися, а контракт уже й підписав. Ясна річ, залишаються і старі способи набору контрактів: бідні регіони та мігранти. І абсолютно екзотичний спосіб, але який ми все частіше бачимо — це громадяни іноземних держав”, — акцентує Курносова.

Передусім мігрантів у російську армію заманюють непоганими виплатами — близько 5 тис. доларів. Тому охочих піти за такі гроші в армію справді може виявитися чимало. Кремль розраховує на 30 тис. нових контрактників на місяць.

Проте про якість і мотивацію таких новобранців говорити не доводиться, вважають експерти.

“Люди поки що є на війні. Як їх мотивують? Когось силою, когось погрозами, когось шантажем, а когось грошима. Але вони йдуть на цю війну. Це потрібно визнати, вони є”, — зазначає військовий експерт Іван Ступак.

Бажання повернутися на вихідну точку у російських новобранців з’являється дуже швидко після потрапляння на передову.

“Коли вони приходять туди, мотивовані грошима, — вони приходять і бачать війну. Вони намагаються вискочити, але вискочити вже не виходить, тому що — все. Там один вхід”, — наголошує військовий експерт.

При цьому контрактники — це особлива каста в російській окупаційній армії.

“Коли людина підписує контракт із Міністерством оборони Російської Федерації, вона стає його власністю — повністю і наглухо”, — наголошує експерт.

Водночас шансів живим розірвати контракт із Міноборони РФ — майже немає.

“Ти помер — ти вийшов. Тебе поранило в мотлох і ти не здатен більше нічого робити — тоді можеш вийти. Третій варіант — закінчення періоду війни. Або — після досягнення віку 65 років”, — пояснює Іван Ступак.

У таких тонкощах контракту з російським Міноборони мало хто розуміється і навряд чи це пояснюють, адже головне завдання — задурити побільше, щоб статистика була красива. Усе інше — неприємні деталі, хоча вони й пов’язані зі смертю в Україні.

Бажання Путіна залучити до армії ще 300 тис. солдатів говорить про те, що зупинятися російський диктатор не збирається. Тому відповідь України та її союзників має бути блискавичною: побільше летальної зброї та боєприпасів. Тільки це може відбити бажання йти на контрактну службу в російську окупаційну армію.

https://www.youtube.com/watch?v=a2UtAJAzaaM&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: Україна знищила чергову російську “чудо-зброю” — деталі операції зі збиття Ту-22М3 (ВІДЕО)

Прямий ефір