Запорізька АЕС працює в аварійному режимі: ризики оцінив Плачков

Запорізька АЕС. Фото: gur.gov.ua

Росіяни перетворили Запорізьку АЕС на укріпрайон: і за географічною складовою, і за енергетичною важливістю. Окупанти розмістили на території електростанції військову техніку та особовий склад, замінували деякі ділянки. Ситуація на Запорізькій АЕС залишається складною. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Державної інспекції ядерного регулювання (2017-2021 рр.) Григорій Плачков.

22 травня росіяни вкотре обстріляли за допомогою дронів і ракет Дніпровську лінію електропередач, якою надходить електроенергія на Запорізьку АЕС. У результаті електростанція залишилася без зовнішнього електропостачання.

Плачков зазначив, коли електростанція залишається без електропостачання, спрацьовують дизель-генератори для того, щоб підтримувати охолодження на басейнах витримки та в зонах реактора.

“Без електроенергії не працюватимуть помпи охолодження, аварійні системи безпеки, унаслідок чого можуть трапитися непроєктні або запроєктні події на самій електростанції”, — пояснив він.

Експерт нагадав, що коли дизель-генератори не спрацювали на станції “Фукусіма-1”, це призвело до досить важких екологічних нерадіаційних наслідків.

“Коли АЕС залишається без зовнішнього електропостачання — це аварійний режим роботи”, — додав Плачков.

Він звернув увагу, що за проєктом і нормативами дизельного пального для підтримки роботи Запорізької АЕС залишається на 10 днів.

“Після цього, якщо не буде відновлено електропостачання або не буде поповнено паливом дизель-генератор, то це призведе до розплавлення активної зони реактора. Це завдасть досить серйозної шкоди й екології, й населенню”, — заявив експерт.

Читайте також: Бояться приходу ЗСУ: як росіяни залишають захоплені території Запорізької області (ВІДЕО)

Нагадаємо, професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський заявив, що російські окупанти планомірно руйнують інфраструктуру Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), включно із зовнішнім енергозабезпеченням електростанції, що створює серйозну загрозу.

Прямий ефір