ЄС регулює ціни на російську нафту: Кремлю не вдасться маніпулювати енергоресурсом — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Обмеження ціни на російську нафту запровадили країни “Великої сімки” (G7), а також Австралія. Це рішення набуде чинності вже 5 грудня 2022 року. Тоді розпочнеться і дія санкцій на транспортування нафти морським шляхом. Офіційні особи США та країн G7 в останні тижні вели інтенсивні переговори щодо безпрецедентного плану з обмеження цін на морські постачання нафти, аби обмежити здатність Кремля фінансувати повномасштабну війну в Україні, інформує FREEДОМ.

Інформагентство Reuters з посиланням на свої джерела повідомило, що коаліція G7 погодилася встановити фіксовану ціну на російську нафту.

“Коаліція погодилася, що верхня межа буде з фіксованою ціною, яка регулярно переглядатиметься. Це підвищить стабільність ринку та спростить навантаження на учасників ринку”, — з повідомлення представника G7.

Як повідомляє Reuters, початкову ціну на російську нафту лідери країн “Великої сімки” ще не встановили. Але мають зробити це найближчими тижнями. Партнери з коаліції домовилися регулярно переглядати її за необхідності.

“Росія не може окупувати Україну. Вони не можуть перемогти у військовій сфері на полі бою. Вони не можуть виграти війну. Вони систематично руйнують країну. Мільйони українців залишаються без світла. Бажання Путіна занурити країну в темряву взимку є воєнним злочином”, — наголосив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Міністр фінансів США Джанет Єллен та інші офіційні особи G7 стверджують, що обмеження цін, яке має розпочатися 5 грудня на нафту та 5 лютого на нафтопродукти, дасть можливість скоротити фінансування Росії. При цьому уникнути скорочення постачання споживачам.

Додаткові обмеження у процес закупівлі російської нафти запровадила й Великобританія.

“Ми заборонили імпорт російської нафти до Великобританії й досягаємо значного прогресу у його повному припиненні. Ця нова міра продовжує крутити гвинти на путінській військовій машині, через що йому стає ще важче отримувати прибуток від своєї незаконної війни”, — поінформував міністр фінансів Великобританії Джеремі Гант.

“Послання від G7 полягає в тому, що ми продовжуватимемо підтримувати українців, які захищають свою Батьківщину”, — заявив міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі.

Цінову стелю на російську нафту лідери країн G7 мають оголосити до 5 грудня. Тоді набудуть чинності санкції ЄС щодо страхування, брокерських послуг та фінансової допомоги, пов’язані з транспортуванням російської нафти міжнародним клієнтам.

Росія вже заявила, що відмовиться від постачання нафти до країн, які встановлюють граничні ціни. Але, на думку експертів, цього не станеться.

“Важливо зрозуміти, що Путін блефує. Хоча Кремль заявив, що Росія відмовиться постачати нафту будь-якій країні, яка підтримала запровадження цінової стелі, на експорт енергоносіїв припадає більш ніж половина надходжень до російського держбюджету. Зважаючи на те, що доходи Росії від природного газу вже значно впали, Путін не може дозволити собі перекрити нафтовий кран. Особливо в умовах, коли економіка РФ страждає від витрат на війну, що постійно зростають”, — зазначив професор Єльської школи менеджменту Джеффрі Зонненфельд.

Євросоюз запроваджує ембарго на закупівлю російської нафти морським шляхом з 5 грудня 2022 року та на закупівлю нафтопродуктів з 5 лютого 2023 року. США заборонили імпорт нафти із Росії ще у березні цього року.

Читайте також: Нові санкції: Європа готується завдати нового удару по путінській вертикалі

Прямий ефір