Які перспективи початку нової хвилі мобілізації в Росії — аналіз Куроптєва

Мобілізація в РФ. Фото: ap.org

Нова хвиля мобілізації для російського режиму становить серйозні політичні ризики, і влада, ймовірно, уникатиме її. Однак можливі спроби влади запустити пропагандистську кампанію після президентських виборів для мобілізації народу проти України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив громадський діяч, директор фонду “Вільна Росія” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.

“Можемо говорити, що режиму, насамперед Путіну, принципово важливо не дратувати росіян, тому оголошувати таку мобілізацію, як у вересні 2022 року, буде, як мінімум, проблематично. Хоча, я нічого і не виключаю”, — сказав він.

Як він зазначив, перш за все, мобілізаційні процеси буде складно приховати від російського населення.

“У них будуть серйозні проблеми, тому що ще раз — їхнє завдання, як це видно останні передвиборчі місяці за кампаніями, пропагандистськими діями і так далі, вони намагалися заспокоювати, тому я не дуже очікую таку масову мобілізацію. Це великі ризики, навряд чи вони на це підуть”, — пояснив Куроптєв.

На його думку, ймовірно, російський режим продовжуватиме примушувати, погрожувати й обманювати, щоб контракти зі збройними силами Російської Федерації підписували, наприклад, мігранти.

“Будуть і далі щось вигадувати, бо, ще раз, масова мобілізація для них політично дуже ризикована. З іншого боку, ми бачимо атаки (російських добровольців, — ред.) у Бєлгородській і Курській областях. Може, після виборів вони накрутять пропаганду, що ось — б’ють по містах і треба згуртуватися. Хоча, звичайно, це Росія б’є по українських містах, а Україна захищається і захищає свою землю. Але пропаганду можуть спробувати запустити. Але, навіть якщо вони намагатимуться брехати, намагатимуться об’єднувати народ проти “загрози” і починати мобілізацію, для них це дуже великі ризики”, — резюмував Єгор Куроптєв.

Довідка. У Російській Федерації 15 березня стартувало триденне голосування на президентських виборах.

Читайте також: “Вибори” у РФ на тлі дронових атак та акцій російських добровольців: реакцію Кремля прокоментувала політикиня

Нагадаємо, 21 вересня 2022 року незабаром після поразки армії Росії під Харковом, президент Росії Володимир Путін оголосив про початок так званої “часткової мобілізації”, підписавши указ № 647.

Прямий ефір