Втрата командувача створила для РФ проблеми з керованістю Чорноморським флотом, — спікер Військово-морських сил ЗСУ

Штаб Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Фото: Facebook/OleksiiTselik

Ліквідація командувача Чорноморським флотом РФ Віктора Соколова створила проблеми з керованістю військами для росіян. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

“Звичайно ж, втрата керованості військами — це завжди проблема. З огляду на те, що це досить велике угруповання, з огляду на те, що це досить складний організм, і умовний Путін не керує Чорноморським флотом, і навіть умовний Шойгу ним не керує. Ним керують люди, які ходять по землі, які прекрасно знають стан справ у своєму флоті, стан щодо укомплектованості особовим складом, щодо кораблів, у якому вони стані, які можуть виконувати завдання. І, відповідно, це той самий елемент командування флотом, який планує і здійснює, в принципі, всі ці атаки по нашій території. І коли ось ця ланка вибивається, звичайно ж, їм доведеться досить складно, тому що керованість у такому разі втрачається”, — сказав Плетенчук.

Він зазначив, що Чорноморський флот Росії зазнав досить сильного удару: кількість кораблів і так уже досить відчутно скоротилася, а тепер ще додалися й проблеми з управлінням.

Водночас спікер вважає, що можливості Чорноморського флоту РФ завдавати ракетних ударів по території України істотно не зміняться.

“Сказати, що якось характер їхніх дій зміниться дуже сильно, я не можу, тому що вони в принципі й так уже ховаються там, у східній частині ближче до Новоросійська. Або не виходять із бухти зайвий раз. Зараз, наприклад, п’ять кораблів, один із них порожній носій, у морі. Тому суттєвих змін ми, швидше за все, не побачимо. Але водночас це зайвий раз свідчить про те, що все-таки в тій частині моря, де вони раніше почувалися більш-менш вільно, наприклад, південно-західна частина Чорного моря, уже їм там не так затишно, як раніше”, — сказав Плетенчук.

Спікер підкреслив, що удар по штабу Чорноморського флоту РФ — це елемент контрнаступу ЗСУ та результат безпечності російських окупантів.

Читайте також: Розбитий штаб Чорноморського флоту РФ: які можливості втратили окупанти, назвав оглядач Defense Express

Нагадаємо, Сили спеціальних операцій України підтвердили ліквідацію командувача Чорноморським флотом РФ Віктора Соколова, який був у штабі в Севастополі, коли по будівлі було завдано ракетного удару. Також загинули 34 офіцери, а ще 105 окупантів дістали поранення.

Прямий ефір