Розбитий штаб Чорноморського флоту РФ: які можливості втратили окупанти, назвав оглядач Defense Express

Штаб Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Фото: ТАСС

Знищення штабу Чорноморського флоту Російської Федерації в тимчасово окупованому Севастополі вдарило по потенціалу російської армії, зокрема перешкодило комунікації із керівниками у Москві. Крім цього, ракетний удар не перехопили системи протиповітряної оборони (ППО) РФ, що має свій психологічний вплив на росіян в Криму. Про це сьогодні, 25 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-морський експерт, оглядач Defense Express Володимир Заблоцький.

“Точні точкові удари, застосовані в потрібний час у потрібному місці і в потрібному розмірі. Ба більше, цей удар, окрім свого військового чинника зі знищення противника — законної цілі, він має ще морально-психологічне значення”, — сказав він.

Так, у соціальних мережах російські громадяни почали нарікати на нестачу засобів протиповітряної оборони (ППО) у Севастополі — місті, яке нібито є одним із найбільш захищених у Росії.

“Саме з Москви до Севастополя перетягнули засоби ППО. У перші дві або три години потрібні були вже 40 місць для термінової госпіталізації. На той момент завали ще не розібрали, оскільки там перша ракета пробила будівлю до основи — підвалу. Друга, кажуть, влучила вже в палаючу будівлю, що навіть знімали туристи”, — зазначив він.

Заблоцький наголосив, що удари по штабу Чорноморського флоту РФ — вписуються в доктрину України.

“Крим має бути звільнений. Для цього оборонний потенціал окупантів, які там перебувають, має бути виснажений і зведений нанівець”, — сказав він.

Раніше Сили спеціальних операцій (ССО) України підтвердили ліквідацію командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова, який у момент удару перебував у будівлі.

“Йдеться про управління силами флоту, про управління сухопутними силами в Криму. Там були досить високопоставлені генерали, начальник штабу. Це, до того ж знищення засобів зв’язку — можливості комунікації з Москвою, контроль з боку Головного штабу Військово-морського флоту. Усе це тепер втрачено, загибель командувача флотом, тим більш значуща для війни”, — підсумував Володимир Заблоцький.

Читайте також: Удар ЗСУ по штабу росіян у Севастополі — це удар по репутації Путіна — думка Маломужа

Нагадаємо, 22 вересня по штабу Чорноморського флоту в Севастополі завдали удару під час наради керівного складу.

Прямий ефір