Віце-спікер Бундестагу закликав запустити “Північний потік-2”: реакція МЗС України

Дмитро Кулеба. Фото: ukrinform

Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заяву віце-спікера німецького парламенту Вольфганга Кубікі про запуск газопроводу “Північний потік-2”. Кулеба в офіційному Twitter-акаунті написав, що заклики німецьких політиків нагадують йому ситуацію із наркозалежністю.

“Заклики деяких німецьких політиків запустити “Північний потік-2” ненадовго, а потім закрити ірраціональні. Це нагадує наркотичну залежність, коли людина каже: “Тільки востаннє!”, не усвідомлюючи руйнівних наслідків кожного “востаннє”. Залежність від російського газу вбиває! – зазначив міністр.

Нагадаємо, Вольфганг Кубики, віце-спікер Бундестагу від Вільної демократичної партії, яка входить до правлячої коаліції Німеччини, висловився за відкриття газопроводу “Північний потік-2” для заповнення газосховищ на зиму, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Віце-спікер Бундестагу заявив, що щойно резервуари для зберігання газу будуть заповнені, газопровід можна буде знову закрити.

Тим часом представник німецького уряду Вольфганг Бюхнер на брифінгу в п’ятницю, 19 серпня, повідомив, що уряд ФРН не вважає за потрібне запускати в експлуатацію газопровід “Північний потік-2” навіть у разі нестачі газу.

“Ми зупинили процес сертифікації газопроводу з поважних причин, і поновлення проєкту зараз не є предметом обговорення”, – заявив Бюхнер.

Він також нагадав про інші шляхи постачання газу. Зокрема, за допомогою “Північного потоку-1” та трубопроводу, що проходить територією України. За словами представника, Росія могла б виконати всі контракти з європейськими клієнтами та забезпечити потреби Європи.

Також Бюхнер нагадав і про газопровід “Ямал”, який проходить через Білорусь та Польщу.

“Пропозиція (щодо запуску “Північного потоку-2” – ред.) стосується країни, яка зарекомендувала себе як ненадійного постачальника енергії. А метою федерального уряду є досягнення незалежності від імпорту викопних джерел енергії саме з Росії”, – сказав представник Мінекономіки ФРН Штефан Габріель Гауфе.

Крім того, міністерка енергетики США Дженніфер Гренголм в інтерв’ю Українській службі Голосу Америки повідомила, що, за оцінкою США, європейські країни налаштовані не повторювати помилки, пов’язані з реалізацією проєкту російського газового монополіста “Газпрому” “Північний потік-2”.

“Усі лідери, з якими я спілкувалася, мої колеги в ЄС, сповнені рішучості не повторювати помилок минулого”, – відповіла вона на питання щодо можливості відновлення “Північного потоку-2”.

Гренголм наголосила, що Європі слід диверсифікувати джерела постачання палива.

“Президент США Джо Байден зобов’язався відправити більше зрідженого природного газу. Ми працюємо разом з європейцями над рядом технологій, щоб мати змогу зменшити споживання ними енергії та виробляти чисту енергію. Вторгнення Росії – це приклад того, чому країни мають відійти від палива з країн, які не дбають про наші інтереси, а також від викопного палива”, – сказала міністерка.

На її думку, диверсифікація також має відбуватися у напрямку декарбонізації: перехід до “чистої” енергії може стати найкращим в історії “мирним планом”, адже ніхто не використовував сонце та вітер як зброю.

Як повідомлялося, газопровід “Північний потік-2” було добудовано, незважаючи на санкції на початку осені 2021 року. Його сертифікацію було зупинено 22 лютого 2022 року, після рішення Кремля визнати так звані “Л/ДНР”.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

Генсек НАТО підтвердив участь у саміті Кримської платформи

Майже за 6 місяців війни в Україні розрив між риторикою та реальністю зростає — чи піддасться Європа на шантаж Росії

Читайте також: Десятки тисяч українців допомагають окупантам якнайшвидше забратися з України: експерт — про партизанський рух

Прямий ефір