Україна зробила великий внесок у безпеку на східному фланзі НАТО — нардеп Чернєв

Президент Російської Федерації Володимир Путін розпочав повномасштабну війну проти України, щоб перерозподілити світовий порядок на свою користь. Однак сталося навпаки — відбувається посилення східного флангу НАТО. Народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі телемарафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до поясу безпеки для Європи, але й зробить у нього великий вклад.

“Путін вимагав, щоб кордони НАТО відійшли до 1997 року, а отримав ще 1200 кілометрів кордону з Фінляндією та Швецією, які незабаром стануть членами Альянсу. Він хотів зменшити присутність НАТО біля своїх кордонів, але отримав збільшення. Останній саміт НАТО в Мадриді ухвалив рішення, що контингент сил оперативного реагування має бути збільшений до 300 тисяч. Також було ухвалено рішення, що оборонні бюджети мають бути збільшені. Тобто НАТО повертається до своєї структури часів холодної війни. Саме через інтенсивність бойових дій, яких Європа не бачила з Другої світової війни, були ухвалені ці рішення”, — сказав він.

За словами Чернєва, Північноатлантичний Альянс зараз розуміє, що Росія несе пряму загрозу для країн Європи.

“Навіть після 2014 року збільшення контингенту США у Європі було обмеженим. Але зараз у країн Європи та країн НАТО є розуміння: Росія — це загроза безпеці. Тому НАТО повертається до завдань, для яких воно було створено — захисту демократії та Західного світу від загроз ззовні”, — наголосив депутат.

Експерт наголосив, що у НАТО також змінилося ставлення до України та до питання членства держави в Альянсі.

“Українська армія показала силу, відвагу та здатність протистояти, як деякі вважали, другій армії світу. Тим самим Україна довела, що може бути не лише частиною цього поясу безпеки для Європейського Союзу, а й зробить великий внесок у цю безпеку”, — зазначив він.

Також, за словами Чернєва, світова спільнота має розуміння необхідності створення нової системи безпеки після цієї війни.

“Де-факто Україна стає членом НАТО, тому що ми отримуємо західне озброєння і переходимо на західні стандарти. Я думаю, після закінчення війни питання з “де-факто” має перейти в “де-юре”, і ми станемо членами НАТО”, — заявив експерт.

Напомним, военный эксперт Александр Коваленко в эфире марафона FREEДОМ на телеканале UA предположил, что россияне нанесли удар по общежитию в Харькове, получив неверную развединформацию. Он также рассказал, какие ракеты могли использовать оккупанты.

Путину сложно воевать в Украине: российская армия получает достойный ответ

Візит президента Туреччини — вагомий меседж підтримки: Зеленський розповів про підсумки зустрічі з Ердоганом

Читайте также: Чубаров: Западные партнеры Украины уже поняли, что Россия отдаст Крым только проиграв в бою

Прямий ефір