Десятки тисяч українців допомагають окупантам якнайшвидше забратися з України: експерт — про партизанський рух

Український партизанський рух складається з підготовлених державою фахівців та зацікавленого у ліквідації ворога суспільства на тимчасово окупованих територіях. У хребті партизанського руху України є ініціативні громадяни. Про це в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів експерт з питань безпеки Іван Варченко.

Він пояснив, що класично партизанський рух формується із двох джерел.

“Перше джерело — це державна система, якщо вона розуміє, що може бути загроза окупації тих чи інших територій. Вона зацікавлена ​​в тому, щоб створити схованки, склади, запаси озброєння, якого буде достатньо, щоб у партизанському режимі дій можна було знищувати ворога або серйозно створювати йому проблеми”, — сказав Варченко.

Інше джерело партизанського руху — це суспільство.

“Це українці. І тут саме це джерело зараз головне. Зараз у Херсонській області понад мільйон осіб населення живе, у Криму — понад два мільйони. У тому міфі, який створено в Росії для росіян, і той міф, який вони самі повірили, і Путін увірував у те, що йому говорили його аналітики так звані в тому, що там усі підтримують Росію на 90% і більше, зараз вони будуть дуже й дуже глибоко розчаровані, бо тисячі й десятки тисяч людей українців тією чи іншою мірою зараз намагаються знайти можливість, як в окупації допомогти ворогові якнайшвидше або бути ліквідованими, або зробити так, щоб він забрався з української землі. Тому ми говоримо про основу партизанського руху, такий десь хребет партизанського руху. Коли спеціально підготовлені люди були готові, щоби у тилу ворога робити диверсії, знищувати його логістичні можливості, знищувати його матеріальну базу, живу силу, техніку. Але натомість ми бачимо, і це підтверджується кожним днем ​​українською обороною, що насправді не лише організовані групи, а й тисячі українців на окупованих територіях зараз допомагають українській армії”, — розповів експерт.

На думку Варченка, у зв’язку з контрнаступом ЗСУ диверсій у тилу ворога, спровокованих партизанами, побільшає.

“І це таке, з одного боку, розчарування дуже неприємне для росіян, а з іншого боку — це дійсність, з якою вони раптом зіткнулися. Що в них горять склади, що в них десь перерізаються комунікації, що вони не можуть досить швидко пройти в тому чи іншому місці, тому що дерева падають на дорогу. Тобто всі ці форми та включно до індивідуальних форм боротьби, коли колишні українські правоохоронці, військові, що залишилися на окупованих територіях, знищують ворога в індивідуальному режимі знову ж таки на своїй землі. Цього буде з кожним днем ​​все більше і більше, і ми розуміємо, що вони раптом зрозуміють, що, говорячи та обманюючи один одного в тому, що в Криму практично немає проукраїнського населення, немає проукраїнських настроїв, ми бачимо, як це проукраїнське населення зараз активно підтримує українських партизанів і само собою стають до лав українських партизанів”, — додав Варченко.

Також експерт зазначає, що з кожним днем українського спротиву партизанський рух на півдні України та в Криму активізується.

“Ми розуміємо в цьому режимі десь жартів, десь натяків про те, до чого горять десятками та сотнями російські склади, чому знищуються російські комунікації чи то там, то там спалахує техніка та знищуються якісь окремі гауляйтери на окремих територіях. Ми розуміємо, що це вже нація, українська нація працює на окупованих територіях. Цей рух розширюватиметься, і ми зараз бачимо, що активізація у зв’язку з тим, що Росія перейшла до оборонної війни практично тільки на окремих ділянках фронту, продовжуючи наступальні операції, але не маючи абсолютної переважної переваги ні в засобах артилерії, ні в боєприпасах. І з кожним днем ​​українського опору, чим ближче буде, наприклад, у Херсонській області російське угруповання на правому березі Дніпра, чим ближче воно розумітиме, що йому треба звідти якось тікати, і ми розуміємо, що партизанський рух і в Криму, і на решті території Херсонської області на лівому березі Дніпра та в Запорізькій області все більше активізуватиметься. Росіянам дуже хотілося б, щоб це були винятки якісь професійні, а насправді це не винятки професійні — це зараз тисячі й десятки тисяч українців будь-що протистоятимуть і допомагатимуть росіянам тікати з української землі”, — заявив Варченко.

За його словами, кожен випадок ліквідації колаборантів чи окупантів показує їм їхню подальшу долю — кожен із них може стати наступним. У російських окупантів на півдні лишаються два виходи — бути знищеними чи здатися в полон ЗСУ.

Також Варченко вважає, що ненасильницькі способи опору окупації РФ можуть стрімко змінитись насильницькими — українці не терпітимуть окупантів на своїй землі.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

На Луганщині тепер проводять примусову мобілізацію “за законом” — Гайдай

Читайте також: “Відповідь за Крим” Росія планує 23-24 серпня. Ракетами вдарять із трьох напрямків — Жданов

Прямий ефір