В Україні почала працювати нова система валютного нагляду, – НБУ

Фото UATV

7 лютого в Україні запрацювала нова, запроваджена Національним банком, система валютного нагляду. Вона дозволить населенню та бізнесу простіше реалізовувати прозорі валютні операції.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нова система базується на ризик-орієнтованому підході. Замість тотального валютного контролю за усіма операціями запроваджується кардинально новий підхід, за принципом: “менше ризиків – менше уваги, більше ризиків – більше уваги”, йдеться у повідомленні Національного банку.

Новий підхід у валютному нагляді, за даними регулятора, допоможе бізнесу позбавитися низки бюрократичних бар’єрів і необхідності звітувати перед банками щодо будь-якої валютної операції.

Як стверджують фахівці, для НБУ – органу валютного нагляду, та інших банків, як агентів нагляду, це зменшить навантаження на департаменти, що займаються валютним контролем і фінансовим моніторингом.

У головному банку країни додали: “Ризик-орієнтований нагляд також дозволить банкам приділити більше уваги сумнівним операціям для попередження порушення законодавства, запобігання відтоку капіталу та проведення “схемних” операцій”.

Нагадаємо, в НБУ повідомили, що міжнародні резерви України залишаються на рівні п’ятирічного максимуму. 

Прямий ефір