В Бурятії армійського контингенту вистачить, аби придушити повстання народу, — Будаєв

Російські військові. Фото: ukrinform.ua

Республіка Бурятія насичена російськими військовими, що дозволяє одразу придушувати будь-які повстання народу. Крім того, президент Путін та російські спецслужби пильно стежать за настроями у регіоні. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив співзасновник фонду “Вільна Бурятія” Володимир Будаєв. 

“Бурятія, це досить специфічний регіон. Тут мешкає менше мільйона людей, а бурятів серед них менш ніж 30%. При цьому сам регіон досить воєнізований, там розташовано багато військових частин, оскільки це стратегічний регіон на кордоні з Монголією, ще й неподалік Китаю. І люди розуміють, що навіть якщо повстане весь регіон, то армійського контингенту вистачить, щоб його придушити на раз-два”, — сказав він. 

При цьому можливість розширення протестних настроїв у цьому регіоні враховують російські спецслужби, тому працюють на випередження, зазначив Будаєв.

“Зовсім недавно затримали 61-річну пенсіонерку Наталію Філонову за те, що вона нібито вдарила поліцейського. Це показова справа, про яку знають не тільки в Бурятії, а й по всьому світу. Також Кремль проводить зачистки серед користувачів “ВКонтакте”, наприклад, нещодавно судили багатодітного батька Євгена Власова за те, що він написав пост у соціальній мережі. Причому сторінка в нього була закрита, а матеріали суду не розголошують. Який саме це був пост? Просто пост. І таке відбувається постійно”, — розповів він.

Співзасновник фонду “Вільна Бурятія” також додав, що особисто Путін стежить за настроями в регіоні, контролюючи діяльність спецслужб.

“Ось Путін нещодавно приїжджав до нас, і, найімовірніше, не просто походити на заводі. Він приїжджав туди з метою поговорити з місцевим відділом Федеральної служби безпеки (ФСБ), як потрібно працювати. І ми бачимо результати. Тобто нас [“Вільну Бурятію”] оголосили іноземними агентами, а також в університетах і на кордонах у людей запитують, чи не контактували вони з нашим фондом”, — повідомив Володимир Будаєв.

Читайте також: Загибель етнічних бурятів на російсько-українській війні набула жахливих масштабів для республіки, — голова фонду “Вільна Бурятія”

Прямий ефір