Загибель етнічних бурятів на російсько-українській війні набула жахливих масштабів для республіки, — голова фонду “Вільна Бурятія”

Олександра Гармажапова. Фото: rfi.fr

Кількість загиблих бурятів на війні РФ проти України — 590 осіб, і це жахливі масштаби для Бурятії. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала голова фонду “Вільна Бурятія” Олександра Гармажапова.

Вона зазначила, що в низці районів Бурятії влада ухвалювала рішення скасувати народні гуляння та святкування Масляної через кількість загиблих в Україні.

“У багатьох районах скасували святкування Масляної, оскільки занадто багато жертв. Тобто влада почала визнавати про те, що жертв не так мало, як вони спочатку хотіли зобразити”, — сказала Гармажапова.

За її інформацією, згідно з відкритими даними, зараз можна говорити про 590 осіб із Бурятії, які загинули на російсько-українській війні. При цьому тільки за півтора місяця їхня кількість зросла на 119 осіб.

“Ми говоримо про те, що масштаби, звичайно, жахливі. Хотілося б, щоб жителі Бурятії це теж почали розуміти і розуміли б, що вони беруть участь у війні, яка не має жодного сенсу для Бурятії, окрім того, що вони в принципі допомагають імперії, зокрема Росії, колонізувати територію України, яка є суверенною державою”, — сказала голова фонду “Вільна Бурятія”.

Гармажапова зазначила, що серед жителів Бурятії було багато контрактників, і тому їх кинули першими в Україну як професійних військових

“Зараз ми бачимо, що в Росії загалом ресурси закінчуються, охочих воювати немає. Контрактників загинуло дуже багато, тому вони хапають уже, кого можуть. І в Бурятії ми також звертали на це увагу, що дуже була жорстка мобілізація у вересні. Це ми спостерігали, коли людей хапали просто з ліжка вночі, щоб відправити в Україну. Приходили повістки і мертвим, і студентам, і літнім, і людям з інвалідністю. Тобто гребли це реально формулювали тоді так, гребли всіх”, — сказала вона.

Раніше в Бурятії проживали 30% етнічних бурят, однак, через розв’язану Кремлем війну, ця кількість істотно зменшилася: багато хто або загинув, або виїхав із РФ, рятуючись від мобілізації.

Окремо Гармажапова звернула увагу на тему расизму в Росії, у зв’язку з чим безглуздо виглядає заявлена президентом РФ Володимиром Путіним офіційною метою так званої “спецоперації” “денацифікація” України.

“У Москві та в Петербурзі, ви знаєте, оголошення квартири видається тільки слов’янам. Отже, неросіянам дуже часто не виходить зняти навіть квартиру, часто не приймають на роботу. І їм кажуть, що валіть у свій Китай, в Узбекистан, Казахстан. Це я просто по собі пам’ятаю, я виросла в Петербурзі. І коли ти кажеш, я громадянка РФ, так само як і ви, кажуть, знаємо, як ви купували ці паспорти. Тобто фактично дуже така сильна проблема расизму, яка присутня в Росії. І виходить, у лютому 2022 року Росія вирішила “денацифікувати” Україну. Як вам таке?”, — розповіла голова фонду “Вільна Бурятія”.

Читайте також: Коли нацреспубліки розпочнуть визвольну війну — це стане останньою сторінкою для Російської імперії — думка

Прямий ефір