В армії Росії розраховують протягом пів року призвати щонайменше 300 тисяч осіб, — Ягун

Віктор Ягун. Скріншот: uatv.ua

Щодня РФ втрачає близько тисячі осіб на війні в Україні. Щоб поповнювати людські резерви, там планують призвати щонайменше 300 тис. осіб протягом пів року. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал-майор запасу Служби безпеки України (СБУ), заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“Кількість людей, яких вони втрачають щодня в Україні — понад тисяча осіб, і це тільки безповоротні втрати. А ще є санітарні, супутні втрати. Їм треба не менше 30 тис. на місяць, щоб поповнити втрати. А для того, щоб заповнити якісь свої “хотілки”, ми чули, що йдеться про створення нових підрозділів, збільшення армії Росії, для цього треба хоча б 50 тис. на місяць. Ось на це вони розраховують, що протягом пів року вони повинні підтягнути кількість хоча б на 300 тис.”, — сказав він.

Експерт зазначив, що нового указу про мобілізацію може і не бути. Володимир Путін не підписував указ про припинення мобілізації, тому видавати новий немає потреби.

“У Росії зможуть вийти на цю цифру, тому що вони вже активно до цього готувалися ще перед виборами. Найімовірніше, після 1 квітня почнеться активна фаза мобілізації, яка не завершилася. Путін не підписав указ про припинення минулої мобілізації. Тобто цей указ його досі діє”, — наголосив він.

Імовірно, хвиля мобілізації прокотиться великими містами, такими як Москва, Санкт-Петербург, Новгород тощо.

“Саме великі міста допоможуть набрати людей. Тому що фактично Москву, Санкт-Петербург, Новгород вони поки що не зачепили. Тому я думаю, що це резерв, який вони будуть використовувати насамперед”, — зазначив Ягун.

Він упевнений, що в армії РФ існує дефіцит амуніції, озброєння і продовольства.

“Але проблема не в цьому. Набрати людей можна. Проблема в тому, у що їх одягнути, взути, чим нагодувати. І найголовніше — чим озброїти? Тобто поповнювати запаси людей набагато легше, ніж заповнювати те, що необхідно для повноцінного функціонування армії, а тим паче створення нових підрозділів з нуля”, — резюмував експерт.

Читайте також: У Росії готуються до “мобілізації 2.0” — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір