У Росії готуються до “мобілізації 2.0” — подробиці (ВІДЕО)

Часткова мобілізація в РФ. Фото: lrt.lt

Росія збирається почати формувати дві нові армії, створення яких раніше анонсували в Міністерстві оборони РФ. Про це повідомляє британська розвідка. Там зазначили, що точна дислокація і склад цих підрозділів невідомі, хоча, найімовірніше, це буде поєднання механізованих, бронетанкових, артилерійських і логістичних підрозділів, інформує FREEДОМ.

На колегії російського Міноборони Сергій Шойгу заявив — до кінця року в Росії сформують дві загальновійськові армії й 30 з’єднань. Це означає, що під нову хвилю мобілізації потраплять близько 200 тисяч російських громадян.

“У війська можуть насильно призвати резервістів, “загнати на контракт” строковиків, а також мобілізувати росіян, які перебувають у запасі. У кількох військкоматах та держструктурах у Москві “Верстке” підтвердили, що займаються підготовкою “броні” від мобілізації, а джерела в Міноборони розповіли про підготовку зборів, за підсумками яких щонайменше частину “запасників” можуть мобілізувати або змусити підписати контракт й відправити воювати в Україну”, — пише Telegram-канал “Верстка”.

При цьому, за даними британської розвідки, навіть якщо владі вдасться набрати необхідну кількість людей, нові підрозділи російської армії можуть зіткнутися з низкою проблем.

“Однак з огляду на обмеженість підготовки в Росії, широке використання застарілого обладнання та проблеми з інфраструктурою, цілком імовірно, що ці підрозділи матимуть аналогічні проблеми з ресурсами”, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії в соціальній мережі X.

Про можливу нову мобілізацію напередодні весняного призову, який стартує в Росії 1 квітня, говорили ще до так званих президентських виборів.

“Без нової хвилі мобілізації набрати якусь значущу, необхідну для продовження агресії, для якихось наступальних дій кількість військовослужбовців у Кремля не вдасться. Тобто його плани вимагають цю хвилю мобілізації все-таки почати. Контрактники, звичайно, потік їх іде, але він недостатній”, — сказав російський соціолог, політичний аналітик й публіцист Ігор Ейдман.

Тим часом у Москві почали масово розсилати повістки через портал mos.ru. Влада стверджує — мобілізація через інтернет поки проходить у тестовому режимі.

“Не турбуйтеся про штрафи за неявку за повісткою. По-перше, ми виходимо з того, що за неявку за електронною повісткою до відповідальності притягнути неможливо внаслідок відсутності підзаконних актів для їхнього регулювання, а також реєстру військового обліку та реєстру повісток. По-друге, військкомати все ще не навчилися правильно притягати до відповідальності, а отже, штраф можна буде легко оскаржити. По-третє, за неявку за повісткою на уточнення даних не можуть порушити кримінальну справу за ухилення від призову”, — пише Telegram-канал “Движение сознательных отказчиков”.

Точної мети створення нових формувань російської армії не озвучують. Але цілком імовірно, що Кремль може готувати наступальні дії на Запорізькому та Харківському напрямках.

“Наступний за планом — Харків зі збереженням міста. А це можливо тільки в разі оточення. Не вистачає 300 тисяч рил. Тому все вже готово до мобілізації 2.0”. Він додав, що Харків “ніхто не хоче перетворювати на другий Маріуполь”, навпаки, “є ідея зробити його вітриною того, що росіяни “вміють воювати цивілізовано”, — сказало в інтерв’ю виданню “Верстка” джерело у внутрішньополітичному блоці адміністрації Путіна.

Джерела зазначають, що темпи набору сильно знизилися. Для порівняння: на початку 2023 року контракти укладали по пів тисячі осіб на день, зараз це 20-30 осіб. Тому прогнозують, що весняний призов буде більш жорстким у всіх регіонах — навіть у Москві, наголошують експерти.

Читайте також: Російська влада готується до можливого відтоку населення через мобілізацію, — деталі розповів Матвєєв

Прямий ефір