TAURUS для України: кілька причин, через які Шольц побоюється передавати ракети, назвала Розе

Ракети Taurus. Фото: gettyimages.com

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не має наміру включати у військову допомогу Україні TAURUS, оскільки побоюється, що Німеччина виявиться втягнутою у війну. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила кореспондентка “Радіо Свобода” в Німеччині Анна Розе.

За її словами, є кілька факторів, які впливають на позицію Шольца.

“По-перше, природно, він побоюється того, що ракети TAURUS зможуть досягати якихось російських міст. Звичайно, не Москви, тому що у них тільки 500 кілометрів радіус дії, але якихось, загалом, дуже важливих російських міст. Ця позиція висловлювалася на самому початку як аргумент проти того, щоб не постачати TAURUS в Україну. Друге питання зачіпає знову ж таки оборону та безпеку Німеччини… Мабуть, це не такий сильний аргумент, проте ж останнім часом Шольц і експерти в Німеччині говорять про те, що для того, щоб наводити ракети на ціль, необхідно також навчити українських військових. І для навчання необхідно відправити німецьких військових на територію України. Таким чином, Німеччина виявиться втягнутою у війну”, — розповіла Розе.

Журналістка зазначила, що експерти говорять про ще один важливий пункт, пов’язаний з тим, що TAURUS управляються з Німеччини безпосередньо.

“Програмне забезпечення, яке дозволяє їм бути наведеними на ціль, знаходиться також на серверах Німеччини. Відкриваючи ці сервери, відкриваючи доступ до програмного забезпечення, Німеччина ставить себе під удар та знижує свою безпеку, гарантуючи ворогові можливість потрапити на ці важливі військові сервери й, можливо, отримати якусь секретну інформацію. Ось те, що поки що виставляється як набір аргументів проти поставок TAURUS”, — сказала Розе.

Крім того, за її словами, раніше озвучувалося, що більшість населення Німеччини проти поставок цих далекобійних ракет в Україну, ймовірно, також через побоювання втягнути країну у війну як сторону конфлікту.

Розе звернула увагу, що німецькі політики неохоче говорять про те, що хоча номінально існує 600 ракет цього типу, але тільки 150 з них боєздатні.

“Оскільки Бундесвер не може бути беззбройним, ці ракети, які зараз є в Німеччині, повинні залишатися на балансі Бундесверу. Необхідно для того, щоб відправити Україну, модернізувати решту 450 ракет. Це триватиме довго і, мабуть, навіть коштуватиме не так мало. Але оскільки Німеччина постійно підкреслює, що ми за ціною не постоїмо, і, природно, це не буде такою великою та складною справою переозброїти TAURUS. Ну, ось експерти кажуть, що це також займе час, й, мабуть, і ця деталь відіграє в цьому комплексі важливу роль”, — сказала журналістка.

Читайте також: Німеччина залишиться лідером Європи у допомозі Україні, — німецький політолог

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив думку, що надання Києву далекобійних ракет ATACMS, що передбачено законопроєктом про допомогу Україні, схваленим Палатою представників Конгресу США, має не тільки практичне, але й символічне значення. Це — аргумент для активізації переговорів із Німеччиною щодо передачі ракет TAURUS.

Прямий ефір