Усі російські потужності не дозволяють відновлювати здатність військ у техніці навіть на 50% на тлі втрат в Україні — розбір експерта

Знищення російської техніки. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу на нараді у штабі так званого об’єднаного угруповання військ, які ведуть війну проти України, визнав, що російський військово-промисловий комплекс не може компенсувати втрати армії. Саме так слід розуміти його заклики до скорочення термінів ремонту двигунів, агрегатів, вузлів військової техніки, а також нарощування запасів запчастин та складників для оперативного ремонту. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Валерій Рябих.

“Твердження Шойгу під час наради в штабі так званого об’єднаного угруповання військ говорить про те, що ситуація досить тривожна [для росіян]. І все це доноситься до російських читачів та глядачів без купюр. Процитую з його промови: “з’являються питання, які потребують особливої уваги та невідкладного рішення, особливо щодо забезпечення потрібним озброєнням”. Про що це каже? Це говорить про те, що російська оборонна промисловість не встигає постачати потрібну кількість цієї техніки. І далі Шойгу вимагає вжити додаткових заходів щодо скорочення термінів ремонту двигунів, агрегатів, вузлів військової техніки, а також наростити запаси запчастин та компонентів для оперативного ремонту. Це означає, що саме з цим і є проблеми у Російської Федерації, а наявні можливості РФ з виробництва та ремонту техніки є недостатніми для тих завдань, які зараз намагаються розв’язати у так званій “спеціальній операції” в Україні”, — пояснив гість ефіру.

Він зазначив, що дефіцит у РФ з’явився не вчора, а ще 2022 року, після невдалого бліцкригу, коли величезна кількість техніки була знищена прямо в колонах на марші. І з того часу це стає величезною проблемою для Російської Федерації.

“Ця проблема виражається в тому, що російська оборонна промисловість не здатна відновлювати можливості своїх військ у техніці на фоні великих витрат і знищення техніки Збройними силами України. Вони перевищують норми та можливості виробництва російської оборонної промисловості. За деякими видами такої техніки — навіть на порядок. За тією ж бронетехнікою… І навіть якщо скласти можливості з виробництва нової техніки, ремонту чи відновлення, то ці цифри не корелюватимуть із цифрами втрат”, — вважає Рябих.

Він додав: попри те, що в Росії є низка заводів, які виробляють нову бронетехніку, серед яких Курганський машзавод та “Уралвагонзавод”, десятки підприємств з відновлення старої техніки, закрити потреби армії вони не можуть.

“Всі ці потужності не дозволяють відновлювати здатність військ навіть на 50% на тлі тих втрат, які вони несуть на полі бою в Україні. Саме тому останнім часом особливо наголошується на тенденції заміщення бойової техніки на полі бою різними ерзац-моделями”, — каже військовий експерт.

Рябих зазначив: спроби Росії на тлі нестачі бронетехніки перетворити, наприклад, китайські всюдиходи, які використовувалися раніше як машини тилового забезпечення, на “штурмові тачанки” призводять до зростання втрат серед особового складу окупаційних військ.

“Спостерігачі саме зазначають, що на тлі технічної нездатності РФ розв’язати завдання відновлення техніки, основний наголос зараз робиться на використання одного з небагатьох безмежних поки що ресурсів — це тих, хто готовий йти помирати у великих кількостях за ідеї, які проголошують з Кремля”, — резюмував Валерій Рябих.

Читайте також: Втрати РФ перевищили 473 тис. — за добу ліквідовано понад 1 200 окупантів, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір