Заяви Путіна про Харків — спроба зберегти обличчя: ситуацію розібрав аналітик

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Заява російського диктатора про те, що він “на сьогодні” не має планів захопити Харків, а зусилля окупаційної армії нібито спрямовані на створення якоїсь “санітарної зони” — це спроба зберегти обличчя та інформаційна операція для російської аудиторії. Таку думку сьогодні, 18 травня, висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він вважає, що російська армія не має планів захопити Харків, оскільки реалізувати такі плани вона просто не може.

“Штурм Бахмута — дев’ять місяців. Штурм Авдіївки — шість місяців. Під час боїв за Авдіївку було зосереджено близько 80 тис. особового складу. Загальна площа населеного пункту — 29,3 кв. км. Ще раз наголошую, на цьому напрямку під час штурму населеного пункту було зосереджено до 80 тис. особового складу окупаційної армії. А тепер подивимось на Харків. Загальна площа Харкова — близько 300 кв. км. А я нагадаю, у Бєлгородській області зосереджено близько 50 тис. особового складу окупаційних військ. Про який штурм Харкова йдеться?! Дуже проста арифметика, погодьтеся: 80 тис. — на населений пункт загальною площею 29 кв. км, та 50 тис. — на штурм населеного пункту загальною площею 300 кв. км”, — пояснює гість ефіру.

Снєгирьов назвав слова Путіна “локшиною для росіян”.

“Треба якось пояснити те, що за час вторгнення з 10 травня максимальне просування, як казав український президент, на відстань — максимум 10 км. Тобто ні про яке створення “санітарної зони” не йдеться. Щобільше, завдяки зусиллям Збройних сил України ситуація на Вовчанському напрямку поступово стабілізується”, — констатував військово-політичний аналітик.

Гість ефіру також зазначив, що ніщо не становить більшої загрози жителям Бєлгорода та загалом територій РФ, що межують з Україною, ніж російська армія, яка, зокрема, регулярно “впускає” на них авіабомби.

“Українська сторона не завдає ударів по житлових районах Бєлгорода та Бєлгородської області. У пріоритеті української сторони — завдання ударів виключно по військових цілях”, — наголосив Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Щонайменше 101 бойове зіткнення між Силами оборони й російськими окупантами відбулося впродовж доби — деталі

Нагадаємо, напередодні в розмові з журналістами в Києві президент України Володимир Зеленський сказав, що Сили оборони України стабілізували лінію зіткнення з російськими окупаційними військами в Харківській області там, де вони зараз перебувають. Найглибша точка просування ворога — 10 кілометрів. На напрямках деяких бригад росіяни взагалі не мали просування.

Читайте також: Мінус ще 1 210 окупантів, 43 бронемашини й літак: втрати росармії оновив Генштаб ЗСУ

Прямий ефір