Українці продовжують записуватися до “Гвардії наступу”: у Тернополі третина добровольців — жінки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В Україні триває набір до “Гвардії наступу”. Кількість охочих поповнити лави новостворених штурмових бригад із кожним днем зростає, і серед кандидатів не тільки чоловіки. У Тернополі, наприклад, третина добровольців — це жінки, повідомляє FREEДОМ.

У центрі рекрутингу в Тернополі вже другий тиждень велелюдно. Одні приходять дізнатися про деталі служби в штурмових бригадах, інші, а їх більшість, — щоб записатися.

“У мене була мрія піти працювати в поліцію ще з самого дитинства, і зараз ось відкрився набір до штурмової бригади “Лють”. Я вирішив скористатися шансом, уже заповнив документи і залишилося тільки пройти конкурс”, — розповів кандидат на службу в штурмовій бригаді “Лють” Володимир Матвєєв.

На об’єднаній бригаді Національної поліції “Лють” свій вибір зупинила і Тетяна Ковальова. Вона з Донецької області, але у 2014 році була змушена звідти виїхати.

“Чому я хочу взяти в цьому участь? По-перше, та частина України, де я народилася, де прожила більшу частину свого життя, вона досі окупована. Там залишилися люди, яких я люблю, ціную, і хочу, щоб там була Україна. Я хочу там вивісити український прапор”, — поділилася жінка.

У Тернопільській області охочих служити в бригаді “Лють” виявилося майже 400 осіб, третину заявок у штурмові бригади подали жінки.

“Це мотивовані люди. Деякі навіть мають певну військову спеціалізацію. Люди, які вміють щось робити, або люди, які мають велике бажання. Ми можемо набрати, напевно, ще більше, ніж заплановано, тому що людей справді дуже багато”, — повідомив командир взводу в бригаді “Лють” Нацполіції України Віталій Писаний.

“Консолідація цих сил дасть змогу правильно використовувати ці сили і засоби для допомоги Збройним силам, для зачистки території, для звільнення окремих територій”, — пояснив начальник ГУ Нацполіції України в Тернопільській області Олександр Богомол.

Але спочатку всі кандидати мають пройти конкурсний відбір.

“Значна частина кандидатів уже пройшли тести на знання законодавства та логічні здібності. Потім кандидати направляються на проходження військово-лікарської комісії, і після цього здають нормативи з фізичної підготовки”, — сказав начальник управління кадрового забезпечення ГУ Нацполіції України в Тернопільській області Зіновій Кутній.

Студент Максим Калинчук, родом із Черкаської області, вже здає нормативи. У Тернополі проходив навчальну практику. Каже, що в майбутньому планує стати архітектором, але спочатку має намір допомогти Збройним силам України.

“Я в армії не служив, але маю фізичну підготовку. 8 років займаюся спортом дзюдо. Мотивує бажання прогнати ворога з нашої землі, хочу стати частиною цієї великої справи. Більше схиляюся до оптики, це снайперські гвинтівки, більше мені таке подобається, саме точний постріл”, — поділився кандидат.

У Нацполіції кажуть, що враховують бажання кандидатів під час вибору спеціальності в бригаді. Але все ж визначальними є професійні навички та здібності добровольця.

“У штурмах є і кулеметники, і гранатометники, є сапери, які теж дуже необхідні. Також парамедики”, — сказав Писаний.

“Крім цього, перспектива в тому, що, дасть бог, після закінчення війни ці співробітники “Люті” залишаться працювати в поліції, і зможуть отримати будь-яку нашу поліцейську спеціальність”, — зазначив Богомол.

До “Гвардії наступу” вже подали заявки понад 30 тисяч українців. Формування 8 штурмових бригад планують завершити до 1 квітня.

Читайте також: “Гвардія наступу” — два місяці на підготовку: як проходить набір у штурмові бригади МВС, розповіли експерти

Прямий ефір