Україні потрібна справедливість, а не умиротворення агресора, — Лещенко

Сергій Лещенко. Фото: facebook.com/leshchenko.ukraine

Позиції України щодо переговорів із Росією не змінилися — вони будуються на запропонованій Києвом українській формулі миру. Цей формат дасть змогу Україні зберегтися як державі, отримати компенсації та покарати воєнних злочинців. Все інше — не в інтересах України. Такою думкою сьогодні, 26 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко.

“У президента є чітко оголошений на весь світ план щодо врегулювання цієї війни. Спосіб, який дає змогу Україні зберегтися як державі, отримати гарантії, отримати компенсації та покарати тих злочинців, які пішли війною проти мирної держави. Які почали захоплювати атомні електростанції, які почали займатися геноцидом у центрі Європи в ХХI столітті. Ці 10 пунктів плану всім відомі, й саме навколо нього може будуватися будь-який переговорний процес. Все інше — це спроба видати бажане за дійсне”, — сказав Лещенко.

За його словами, у принципі, кожна країна може щось запропонувати. Але Україні необхідна справедливість, а не чергове умиротворення агресора.

Лещенко нагадав, що нещодавно Китай оприлюднив свій так званий “мирний план”. А до цього турецька сторона пропонувала бути посередником у переговорному процесі між РФ і Україною.

“Прем’єр Ізраїлю попередній намагався бути перемовником, і фінський президент намагався, і австрійський. Кожен десь шукав собі місце в цьому процесі. Україна будь-якому переговорному процесу рада. Тільки якщо це процес, який будуватиметься на справедливості, а не на спробі умиротворення агресора. Тому що попередні спроби агресора умиротворити закінчилися тим, що він, почекавши якийсь час, пішов повномасштабною війною на Україну”, — наголосив радник глави ОПУ.

Різні сторони намагаються зайняти якусь нішу, тому що в перспективі той, хто доб’ється миру в Україні, увійде в історію, вважає Лещенко.

“Той, хто доб’ється миру, подаватиметься на Нобелівську премію, записуватиме своє прізвище золотими літерами до підручників світової історії. Звичайно, будь-який лідер, який хоче прославитися, намагатиметься це робити. Але нам же не чиїсь премії потрібно відпрацьовувати, а потрібно захистити своє право на існування”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Щоб формула миру Зеленського в повному обсязі спрацювала, Росія має програти цю війну, — Фесенко

Раніше постійний представник Швеції в ЄС Ларс Деніелсон заявив, що Європейська Рада підтримує мирний план президента України Володимира Зеленського, але, на жаль, поки що немає жодних перспектив того, що Кремль готовий його прийняти.

Прямий ефір