Україна повернула під контроль “вишки Бойка” в Чорному морі, — ГУР МО

"Вишка Бойко". Скріншот: t.me/DIUkraine

Бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі, які були захоплені Росією у 2015 році, повернуті під контроль України. Це відбулося під час проведення унікальної операції, що її здійснили підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Про це сьогодні, 11 вересня, повідомили в ГУР МО, інформує FREEДОМ.

Окуповані з 2015 року “вишки Бойка” Росія з початком повномасштабного вторгнення в Україну використовувала у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики, а також для розміщення радіолокаційних засобів. Під час операції з їх повернення під контроль України вдалося захопити цінні трофеї.

“Унікальну операцію зі встановлення контролю над “вишками Бойка” провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи “Петро Годованець” та “Україна”, а також СПБУ (самопідіймальна бурова установка, — ред.) “Таврида” і СПБУ “Сиваш”. Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС (радіолокаційну станцію, — ред.) “Нева”, що може відстежувати рух суден у Чорному морі”, — повідомили у розвідці.

Там також розповіли, що саме під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

Зазначимо, “вишками Бойка” бурові газовидобувні платформи “Петро Годованець” та “Україна” називають через те, що свого часу їх закупівля спричинила суспільний резонанс через можливе привласнення державних коштів політиком, міністром енергетики України в урядах Миколи Азарова та Віктора Януковича Юрієм Бойком.

Читайте також: Бої за платформи в Чорному морі: на цінність об’єктів звернув увагу експерт

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у територіальних водах України поблизу острова Зміїний, у районі так званих “вишок Бойка”, сталося зіткнення російського військового літака та українських бойових катерів.

Прямий ефір