Бої за платформи в Чорному морі: на цінність об’єктів звернув увагу експерт

Місце бою. Фото: gur.gov.ua

Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки повідомило, що морські та повітряні сили України та Росії ведуть бої за стратегічно важливі газові та нафтові платформи, які розташовані між Кримом та Одесою. Самі по собі платформи не мають великих ресурсів, а ось шельфи, на яких вони стоять, за прогнозами мають колосальні запаси газу. Про це сьогодні, 29 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Українського інституту морського права та безпеки Богдан Устименко.

Він зазначив, що на шельфах у Чорному морі запаси газу можуть становити близько 2 трлн кубічних метрів

“І чому, власне, Російська Федерація анексувала або намагається анексувати Крим і заблокувати наші морські простори, щоб не дати нам можливості енергетично забезпечити себе. Тобто ми б стали повністю енергонезалежними, якби могли використовувати ці природні морські природні ресурси, які є на навколо Криму”, — пояснив Устименко.

Експерт звернув увагу, що 2014 року на платформах було розміщено гідролокаційні пристрої — підводні локатори, які відстежують ситуацію під водою і над водою.

“З військової, стратегічної точки зору це дійсно дуже важливі об’єкти. Україні вдалося, скажімо так, вибити військовий контингент РФ із цих платформ. Зараз ми бачимо, що йдуть, скажімо так, позиційні бої за ці платформи, що, безумовно, є також дуже важливим для забезпечення морської безпеки України”, — пояснив він.

Читайте також: Крим — це “кощієве яйце” Володимира Путіна та його кліки, — Левченко

Нагадаємо, у територіальних водах України поблизу острова Зміїний, у районі так званих “вишок Бойка”, сталося зіткнення російського військового літака та українських бойових катерів.

Прямий ефір