Україна перейде в масштабний контрнаступ, як тільки отримає достатню кількість зброї, — речник Міноборони

Фото: defence-ua.com

Українська армія отримала американські ракетні комплекси HIMARS та німецькі самохідні гаубиці Panzerhaubitze2000. Поки Захід поставив лише малу частину обіцяної зброї і для перемоги у війні Україні потрібно більше озброєння, передає UA.

HIMARS — це високоточна зброя, яку дуже бояться в Кремлі, і бояться виправдано. Це вже шостий вид озброєння, яке західні партнери надали Україні для відбиття вогню супротивника, розповіли у Міністерстві оборони України.

“Російська риторика стосується, як ви розумієте, не тільки системи HIMARS. Вони взагалі активно намагаються перешкодити тому, щоб увесь цивілізований світ допомагав Україні боротися проти російської агресії. І, власне, HIMARS — це чергова зброя, яка вже використовується Збройними силами України, та це, безумовно, надзвичайно нервує Російську Федерацію. Це сучасна зброя, яка дозволяє ефективно вражати противника, це зброя сучасного зразка, якою озброєні країни — члени НАТО”, — заявив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

Україна не використовуватиме зброю, надану Заходом, для того, щоб атакувати Росію. Про це заявила міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт, відповідаючи на запитання німецьких депутатів у середу, 22 червня, у Бундестазі.

“Нам не потрібно було вимагати цього від українців, вони самі це чітко заявили. Ми маємо впевненість у тому, що Україна використовуватиме зброю тільки для оборони”, — сказала вона.

Українська армія зараз потребує найбільше постачання артилерійських систем. Ці гармати зараз — фактично головна зброя у битві за Донбас, де сторони обстрілюють позиції один одного зі значної відстані. І у російської сторони її в рази більше. За підрахунками Міноборони, на 1 залп артилерії з українського боку припадає майже 7 ударів росіян. Те саме стосується броньованих машин, танків та авіації.

“На превеликий жаль, той військовий контингент, який Росія застосувала проти України, станом на сьогоднішній день все ж залишається досить потужним, незважаючи на шалені втрати росіян. На певних напрямках у них більше артилерії навіть не в 10, а в 20 разів. Саме тому Україні потрібні сучасні зразки зброї. І насамперед це, звичайно, артилерійські системи, це сучасний натовський калібр — 155 мм. Це надзвичайно ефективна зброя, і станом на сьогодні українська промисловість починає переходити на цей калібр”, — говорить Мотузяник.

Перехід української армії на озброєння західного зразка вже розпочався і він неминучий. Фактори, які впливають на його появу в Україні, — це складна логістика, необхідність приховати від противника шлях його доставки, і дипломатичні переговори, і фінансові нюанси. Але як тільки зброї буде в достатній кількості — решту українці зроблять самі, каже експерт.

“Це дозволить нам повністю переламати ситуацію на фронтах і розпочати не лише оборонну або оборонно-маневрену операцію, але перейти до масштабних контрнаступальних дій, а не до тактичних контрнаступальних дій на певних напрямках”, — сказав спікер Міністерства оборони.

За словами Олександра Мотузяника, найпозитивнішим моментом у період доставки озброєння від західних партнерів є підготовка наших військових та те, який вони після навчання демонструють результат. Так, наприклад, за даними західних аналітиків, на полі бою українці вже показали, що з 12 пострілів протитанковим ракетним комплексом Javelin 10 досягають мети.

Читайте також:

Патрульні катери та HIMARS: Україна отримає військову допомогу від США на $450 млн

Експерт пояснив, як війна Росії проти України вплинула на виробництво зброї у світі

Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Прямий ефір