Експерт пояснив, як війна Росії проти України вплинула на виробництво зброї у світі

Військовий та громадський діяч, генерал-майор СБУ, колишній заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA повідомив, що повномасштабна війна Російської Федерації проти України підштовхнула світ до переозброєння, доозброєння, а також до виробництва нової зброї.

За словами Ягуна, на початку 2017-18 років у Німеччині провели інспекцію озброєння. Більшість вертольотів не могла піднятися в повітря, а танки не змогли виїхати зі своїх боксів. “Ситуація в армії була жахливою. Нині вони намагаються її відновити”.

Війна Росії проти України підштовхнула не лише до переозброєння та доозброєння, а й до виробництва цієї зброї. Приблизно та сама ситуація, яка була під час Другої світової війни щодо ленд-лізу. Коли що більше вироблялося зброї в Штатах, то дешевшою вона ставала, і більшу кількість її можна було передавати країнам антигітлерівської коаліції”.

В Америці вперше за 18 років завод, який виробляв Джавеліни, отримав замовлення на 3,5 тисяч одиниць зброї. Воно замінить те озброєння, яке передали Україні. Також запустилося виробництво у Німеччині.

Ягун повідомив, що Україна отримала 12 систем самохідних артилерійських установок “Панцир-2000”. “Вони вважаються досконалими. Це два дивізіони, які можуть на окремій ділянці змінити ситуацію кардинально”.

Експерт зазначив, що в Україні існує проблема з боєприпасами. “Після втрати складів, які були знищені ворогом, ми залишилися з обмеженою кількістю боєприпасів, і поповнювати їх нема звідки. Заводів в Україні немає. Невелику кількість, яка вироблялася в колишніх країнах Варшавського договору, ми вимели. Домовилися з Болгарією та Румунією відновити виробництво цих боєприпасів, однак у невеликій кількості”.

На Заході боєприпаси є, і вони йдуть. Це боєприпаси, які б’ють високоточно і дають змогу використати всі можливості цієї зброї. Якщо для агресора треба зробити близько 50 пострілів, щоб отримати якийсь результат, нам вистачає до двох-трьох пострілів”.

Крім того, Ягун прокоментував російський наратив щодо того, що українці не вміють воювати, а західна зброя, яку Україні передають партнери, зрештою потрапить до рук ЗС РФ.

За його словами, немає жодного факту про захоплення західної зброї, окрім “дрібних протитанкових комплексів російської армії“.

Вже ідентифіковано джерела, які почали запускати цей наратив у західній пресі. Вони, зазвичай, пов’язані або безпосередньо з Росією, або користуються російськими інформаційними масивами“.

Читайте також:

Статус кандидата став точкою неповернення на шляху України до ЄС – Зеленський

Україна отримала статус кандидата в члени Євросоюзу

Гайдай: Українські воїни отримали команду відходити від Сєвєродонецька, щоб уникнути збільшення кількості загиблих

Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Прямий ефір