Україна може ініціювати трибунал над керівництвом ЗС РФ під час війни, — аналітикиня-дослідниця

Катерін Квін-Джадж. Скріншот: uatv.ua

У воєнний час є можливим створення спеціального трибуналу для засудження злочинів агресії керівництва ЗС РФ. Цю заяву сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердила аналітикиня-дослідниця Катерін Квінн-Джадж.

Вона наполягає, що трибунал обов’язково має бути міжнародним і окремим від вже наявних судів. І розпочати свою роботу інстанція зможе з розгляду статті про акти агресії РФ стосовно України.

“Так, можливо. І ось ще хочу сказати, що цей трибунал має бути обов’язково міжнародним, тобто обов’язково окремим від вже наявних, від вже наявних організацій чи судів. А та стаття, про яку йдеться найбільше, це стаття про агресію. Це стаття саме про те, що якась сторона конфлікту розпочала неспровоковану війну проти суверенної держави”, — сказала аналітикиня-дослідниця.

Квінн-Джадж зазначила, що ця стаття де-факто не зовсім підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

“Бо надто багато умов є. Тому обов’язковим є створення окремого, міжнародного трибуналу для дослідження цього злочину”, — заявила аналітикиня-дослідниця.

Читайте також: Міжнародний трибунал для Путіна та його соратників — яким може бути й що пропонує Україна (ВІДЕО)

Нагадаємо, генеральний прокурор України Андрій Костін виступив на слуханнях комітету із закордонних справ Палати представників США. Він заявив, що Сполучені Штати, Велика Британія та Європейський Союз активно сприяють Києву у розслідуванні злочинів російської армії. Вже задокументовано десятки тисяч фактів воєнних злочинів російських військових в Україні. Правозахисники стверджують, що сучасні механізми правосуддя не впораються із такою кількістю справ. Україна пропонує відкрити офіси з розслідування на місцях та наполягає на необхідності створення спеціального міжнародного трибуналу.

Прямий ефір