Удар чорними дронами: провал масованої атаки РФ на Київ прокоментував Маломуж

Николай Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Минулої ночі Росія планувала завдати по Україні вирішального повітряного удару. Головною метою був Київ, і з політичних, і з військових міркувань. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“З одного боку, вдарити по інфраструктурі, дезорієнтувати наші системи ППО, виявити, як ми діємо у столиці та області. Але, з іншого боку, це й політична складова: річниця Голодомору, перед цим — річниця Майдану. Це дуже великі символи. Вони намагаються, крім усього іншого, мститись і перешкодити нашим заходам, присвяченим засудженню Росії та СРСР… Тому тут, крім прагматичних цілей знищення інфраструктури, мета, звичайно, — вдарити по нашій історії”, — вважає Маломуж.

За його словами, знищення 74 дронів із 75 запущених Росією свідчить про готовність України до подібних атак.

“Це говорить про те, що ми чекали на такі маневри, знаємо тактику і маємо хороші розвіддані, технічні можливості”, — наголосив Маломуж.

Він зазначив, що Росія вживала комплекс заходів, щоб атака була успішною.

“Вона відбувалася у кілька етапів, із кількох секторів: і з півночі, і зі сходу. Рухалися не лише прямою, але й робили низку маневрів, кружляли над певними об’єктами або на окремих територіях, потім змінювали курс”, — коментує гість ефіру.

Генерал також зазначає, що росіяни роблять нові спроби захистити дрони від виявлення. Поява в українському небі чорних “Шахедів” — одна з таких спроб.

“Вони використовують уже не метали, а композитні матеріали, які не фіксуються радіолокаційними та іншими засобами: карбонову складову в матеріалах чи покриттях та інші елементи. Дуже тонке напилення на дронах — вони чорні — ніби поглинає будь-які сигнали систем протиповітряної оборони. Попри це, ми також знаємо ці матеріали. У нас тривають дуже глибокі розробки. Ми й самі маємо такі засоби, й розуміємо, як їх використовувати для завдання ударів, щоб бути непомітними, і, з іншого боку, як їх виявити. Тому тут комплекс питань не лише радіоелектроніки, не лише оптики, але й інших засобів, зараз не розшифровуватиму, що дозволяють на більших відстанях виявляти ці дрони, виявляти їхні траєкторії, стежити за кожним дроном, як він крутиться”, — коментує колишній розвідник.

Він наголосив, що росіяни не знають про всі можливості України щодо відбиття таких атак.

“Ми використовуємо те, що противник не зміг цілком передбачити. І цей удар, який вони намагалися здійснити як вирішальний, просто провалився”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте такожРекордну кількість дронів запустила РФ по Україні — майже всі знищили Сили ППО

Нагадаємо, у суботу вночі, 25 листопада, російські війська масово атакували територію України іранськими дронами типу “Шахед”. Протиповітряна оборона знищила 74 із 75 ударних БпЛА, а також одну крилату ракету.

Прямий ефір