Бої за Костянтинівку зривають наступ РФ на південному фасі Донецького фронту, — Лакійчук

Костянтинівський напрямок. Ілюстрація: deepstatemap.live

Російські війська продовжують стратегічну наступальну операцію по всій лінії фронту. Час підтискає, а головні завдання досі не виконані — ні на Донецькому напрямку, ні загалом на Східному фронті, ні на Південному. Тому ворог починає активізуватися. Про це в ефірі FREEДOM розповів керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.

За його словами, бої за Костянтинівку Донецької області тривають, попри те, що за задумом російських воєначальників вона мала бути захоплена ще у травні.

“Костянтинівка гальмує весь наступ на південному фасі Донецького фронту. Те саме й північніше Покровська та Мирнограда. Росіяни, не дочекавшись захоплення Костянтинівки, не дочекавшись розширення й прикриття флангів, намагаються перейти до наступальних дій. Вони вже переходять до механізованих штурмів. Розуміючи, що це вкрай ризикований захід, вони йдуть на це, бо часу немає”, — описав Лакійчук дії противника.

Що довше затягується операція армії РФ, що довше українські Сили оборони б’ють по логістиці, то менше можливостей у ворога залишається на майбутнє.

“Можливості у росіян скорочуватимуться. Тому вони тиснутимуть саме зараз, не чекаючи осені. Те саме можна сказати й про Лимансько-Слов’янський напрямок. Ситуація не аналогічна щодо Костянтинівсько-Покровського, але за задумом російського командування подібна. Тому слід очікувати механізованих штурмів у липні-серпні”, — прогнозує спікер.

Він відзначив серйозні проблеми у забезпеченні та логістиці російських сил на Південному напрямку.

“Це значною мірою зумовлено двома факторами: логістичний локдаун — удари Сил безпілотних систем і українських бригад по лініях постачання противника, як в обхід Азовського моря, так і через Кримський півострів, що знекровлює угруповання сил ворога, активні контрудари й тактичні контратаки, зокрема на Олександрівському напрямку. Це впливає на весь Південний фронт. Очевидно, якщо росіянам доведеться розгортати сили з Добропільського напрямку для підкріплення на півночі, на Олександрівському напрямку, це зірве весь задум наступальної операції на півдні”, — наголосив експерт.

Тим часом на Куп’янському напрямку у Харківській області росіяни не досягли успіху в контексті завдань, поставлених на стратегічну операцію.

Як пояснив Лакійчук, Сили оборони зараз ставлять перед собою дві ключові задачі: зламати логістику противника й зірвати його задум як на Східному, так і на Південному напрямку. Мета — максимально ослабити ворога, позбавити його тилів і забезпечення, щоб зруйнувати наступальний потенціал.

“Паралельно у Сил оборони розгортаються три битви: на землі — оборонні дії та удари по логістиці; у небі — захист повітряного простору й удари вглиб території РФ; на морі — операції в Азовському й Чорному морях проти тіньового флоту Росії та суден, що вивозять зерно й ресурси з окупованих територій. Тим часом РФ продовжує тероризувати південні міста — Херсон, Миколаїв, Одесу, портову інфраструктуру, намагаючись заблокувати морський транзит вантажів. Морське протистояння стає дедалі запеклішим і розширюється. Удари наносяться по російських кораблях в Азовському морі, Таганрозькій затоці й навіть по так званому Іранському експресу в Каспійському морі, пов’язаному з театром бойових дій через Волго-Дон”, — сказав він.

У ніч на 27 липня Сили оборони атакували систему спостереження РФ на об’єктах “Черноморнефтегаза” — ланцюжку вишок, які росіяни використовують для контролю повітряної та морської обстановки в районі Одеси та Ізмаїла, а також для управління засобами ураження. Росіяни намагаються їх відновлювати, однак українські військові регулярно знищують радіолокаційні системи й ретранслятори на цих вишках.

https://www.youtube.com/watch?v=hoJWIfgRNcs

Читайте також: Ворог зменшив кількість штурмів на Слов’янському та Лиманському напрямках: про ситуацію на фронті повідомив Генштаб ЗСУ

Раніше речник угруповання Об’єднаних сил Віктор Трегубов заявив, що армія РФ продовжує тиснути на Куп’янському та Харківському напрямках, однак ефективність цих наступальних дій залишається низькою.

Прямий ефір