У військовому, фінансовому, економічному та політичному плані: ЄС гарантує підтримку Україні — деталі (ВІДЕО)

Прапори ЄС і України. Фото: pixabay.com

Євросоюз готовий підтримувати Україну у військовій, фінансовій, економічній та політичній сферах. Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, інформує FREEДОМ.

Боррель відвідав у Польщі тренувальний майданчик Місії ЄС з військової допомоги Україні. Наразі там проходять навчання українські військовослужбовці.

“Вони показали, довели, що у реальному бою є однією з найкращих армій у світі. Вони чинили опір російській агресії, як ніхто того не міг очікувати. Ця військова допомога ЄС для України є дуже відчутним доказом та ілюстрацією загальної європейської волі підтримати Україну: у військовому, фінансовому, економічному та політичному планах. Наша підтримка розвивається і продовжуватиме розвиватися”, — заявив Боррель.

Євросоюз також готовий допомогти українським та міжнародним правоохоронним органам розслідувати воєнні злочини, скоєні російською армією під час повномасштабного вторгнення Росії.

“Ми надаємо підтримку Офісу генерального прокурора України у зборі доказів, у тренуваннях для слідчих. Ми робимо це через наші представництва, Дорадчу місію ЄС в Україні, Євроюст та Дорадчу групу з особливо тяжких злочинів (ACA). ЄС вважає важливим, щоб усі, хто причетний до цього злочину, понесли відповідальність і щоб до них було застосовано правосуддя”, — наголосив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

Європейська комісія вже запропонувала план конфіскації заморожених російських активів для компенсації збитків, завданих внаслідок повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

За даними очільниці Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, ця шкода досягла 600 млрд євро. І, за її словами, Росія має покрити ці витрати. З цією метою в Євросоюзі заморожено 300 млрд євро резерву Центрального банку Російської Федерації та 19 млрд євро, які належать російським олігархам.

“У короткостроковій перспективі ми могли б створити з нашими партнерами структуру для управління цими коштами та їхнього інвестування. Потім ми використали б виручені кошти для України, і після зняття санкцій ці кошти мають бути використані для того, щоб Росія виплатила повну компенсацію за шкоду, завдану Україні. Ми будемо працювати над міжнародною угодою з нашими партнерами, щоб зробити це можливим. І разом ми зможемо знайти законні шляхи для цього. Жахливі злочини Росії не залишаться безкарними”, — сказала Урсула фон дер Ляєн.

Цього тижня Київ відвідала делегація Комітету закордонних справ та підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту. Разом із керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком вони обговорювали основні ініціативи, запропоновані Києвом. Зокрема, Київський договір безпеки та мирні ініціативи президента Володимира Зеленського.

“Чудово, що в момент, коли війна має такі великі наслідки для України, вона готова пояснювати свою формулу миру і те, як її використовуватиме в реальності після війни. Ніхто не може сказати, що Україна не хоче миру. Ми повністю розуміємо, що Україна бореться не лише за свою незалежність та суверенітет — вона також бореться і за нашу безпеку, і за наші цінності”, — сказала під час зустрічі в ОПУ голова підкомітету з питань безпеки та оборони Європарламенту Наталі Луазо.

Заступник голови Комітету із закордонних справ Європарламенту Урмас Пает назвав атаки проти критичної інфраструктури України з боку Росії абсолютно нелюдськими.

“Це виклики для всіх нас, для Європейського Союзу. І всі держави мають бути відповідальними в тому, щоб надати Україні всю необхідну допомогу, тому що само собою зрозуміло, що єдине вирішення цього питання — це тоді, коли Україна знову буде вільною та відновить свої кордони”, — наголосив він.

Урмас Пает також висловив думку, що країни ЄС дуже швидко зроблять наступні кроки щодо заявки України на членство у Євросоюзі.

Читайте також: Росія та її олігархи мають компенсувати Україні руйнування, — Урсула фон дер Ляєн

Прямий ефір