Один із нових елементів тактики російських окупантів у морі — ховати бойові кораблі серед допоміжних. Так вийшло з кораблем “Комунна” в Севастопольській бухті, по якому Військово-морські сили ЗСУ завдали удару. За цим судном російські окупанти ховали інші одиниці свого флоту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 квітня, сказав начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук.
“Тактика росіян, один з її нових елементів — ховати бойові кораблі серед допоміжних. І випадок із “Комунной” — якраз один із таких. Це судно має габарити, які можна порівняти з великими десантними кораблями, і, відповідно, за ним зручно ховати інші одиниці”, — сказав Плетенчук.
За його словами, сам цей корабель теж був досить цікавим. Не лише в історичному аспекті, оскільки йому вже понад 100 років.
“Корабель був побудований ще за часів царської Росії. Але він цікавий і тим, що на ньому було досить складне іноземне обладнання. Він обслуговував підводні човни. Це єдиний у Чорному морі російський корабель, який міг це робити згідно з усіма відповідними технологічними процесами. У цьому плані інші кораблі його замінити не можуть. Він міг так само використовувати підводні дрони для збору різних частин кораблів. Тому він працював, наприклад, на місці знищення крейсера “Москва”. І, відповідно, там, перш за все, підбирав ті елементи, які є для росіян дуже важливими. Тому, так, корабель унікальний, але з огляду на характер ушкоджень, у строю ми його, якщо й побачимо, то дуже нескоро”, — зазначив спікер.
За словами Плетенчука, зараз в акваторії Чорного моря немає жодних одиниць російського корабельного-катерного складу.
“Учора (25 квітня, — ред.) виходила пара тральщиків, фактично відразу й зайшли. І біля берега зазвичай можна спостерігати пару одиниць невеликих катерів”, — сказав Плетенчук.
Він також прокоментував активність ворожої авіації в акваторії Азовського моря. За словами Плетенчука, в окупантів немає можливості вести патрулювання і розвідку в морі безпосередньо корабельним складом.
“А компенсувати це якось треба. Треба патрулювати акваторію, захищати пункти базування, тобто фактично виконувати всі завдання, які були покладені на флот. Але у зв’язку з тим, що зараз це неможливо, росіяни збільшили складову саме повітряну. Тому активність там буде й надалі, доки ми не знайдемо дієвого способу для того, щоб її знизити, як це трапилося з ворожими кораблями”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Найкраща смерть після 100 років служби: ліквідацію російського корабля “Комуна” прокоментував Попович
Нагадаємо, 21 квітня Військово-морські сили ЗСУ завдали удару по кораблю “Коммуна” зі складу Чорноморського флоту РФ, який перебував у Севастопольській бухті. “Комунне” вже понад 100 років. Це найстаріший робочий корабель російського флоту, проте на ньому стояло новітнє обладнання. “Комунна” використовувалася для обслуговування підводних човнів, запуску підводних дронів, а також брала участь у рятувальних операціях затонулих кораблів.