У Севастопольській бухті отримало пошкодження судно “Комуна”: корабель виконувати завдання не здатний

Судно "Коммуна". Фото: Фото: wikipedia.org/George Chernilevsky

У Севастопольській бухті біля узбережжя тимчасово окупованого Криму сьогодні, 21 квітня, пролунали вибухи. Через це перекрили Керченський (Кримський) міст, повідомляє FREEДОМ із посиланням на російські ЗМІ.

Місцеві жителі написали в соцмережах, що бачили “багато диму”.

Зі свого боку у Військово-морських силах ЗСУ підтвердили удар і заявили, що українські ВМС дістали до корабля “Комуна”, який входить до складу Чорноморського флоту РФ.

“Характер пошкоджень верифікується. Але однозначно корабель виконувати завдання тепер не здатний. Це буде повторюватися, доки в росіян не скінчаться кораблі, або доки вони не підуть із Криму”, — написав у Facebook речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук.

“Комуна” — це морське допоміжне судно військово-морських сил РФ. Воно було найстарішим у світі, що перебувало на озброєнні. Судно виконувало рятувальні функції. Призначення корабля — глибоководні роботи, підйом човнів і затонулих вантажів. Зокрема, саме “Комуна” виконувала роботи в районі знищеного ракетного крейсера “Москва” і над місцем знищення великого десантного корабля “Цезар Куніков”.

Читайте також: “Серпухов” згорів на роботі, — Юсов про військовий корабель РФ, який зазнав пошкоджень

Нагадаємо, речник Військово-морських сил Збройних сил України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук розповів, що Росія виводить із Чорного до Каспійського моря малі ракетні кораблі проєкту “Каракурт”, які ще не прийняті в експлуатацію, щоб вони не повторили долю “Аскольда” — нового судна, враженого торік під час атаки по заводу в окупованій Керчі.

Прямий ефір