Найкраща смерть після 100 років служби: ліквідацію російського корабля “Комуна” прокоментував Попович

Корабель "Комуна". Фото: rbc.ua

Ліквідація російського судна “Комуна” — чергове підтвердження того, що як кораблі Чорноморського флоту РФ біля узбережжя Криму, так і будь-які інші військові об’єкти на окупованому півострові перебувають у зоні досяжності вогневих засобів ЗСУ. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Цьому “кориту” було місце в музеї дуже давно. Вік корабля — понад 100 років. Чому його використовували — для мене загадка. Напевно, його використовували, тому що заміни йому не знаходили”, — сказав він.

Попович наголосив, що після поразки “Комуна” більше не зможе виконувати свої функції.

“Чим цей корабель займався? Наприклад, коли був потоплений крейсер “Москва” два роки тому, “Комуна” виходила в район затоплення і намагалася здійснювати рятувальну операцію, щоб підняти з морського дна те, що можна було дістати. Тобто його функція: зазнає лиха якийсь корабель, “Комуна” підходить і намагається надати спеціалізовану допомогу. Зараз це вже неможливо буде зробити, тому що цього корабля немає. Судячи з усього, його знищено, і це найкраща смерть для цього корабля після понад 100 років служби”, — прокоментував він.

Попович зазначив, що військові об’єкти в окупованому Криму все частіше вражаються Силами оборони України.

“Згадаймо, дуже результативний удар по військовому аеродрому в Джанкої кілька днів тому. Я схильний думати, що його завдано за допомогою ракет ATACMS (“Атакмс”), і цьому є безліч підтверджень. Тоді було знищено практично батарею С-400 — це найсучасніший російський зенітний ракетний комплекс. Також було завдано удару по статусу боєприпасами до цих ЗРК, по радіолокаційних засобах. Ось вам чудовий приклад використання цих ракет”, — продовжив Попович.

Читайте також: Успішний удар по військовому аеродрому в Криму: наслідки для російських окупантів проаналізували експерти

Нагадаємо, 21 квітня Військово-морські сили ЗСУ завдали удару по кораблю “Комуна” зі складу Чорноморського флоту РФ, який перебував у Севастопольській бухті. “Комуні” вже понад 100 років. Це найстаріший робочий корабель російського флоту, проте на ньому стояло новітнє обладнання. “Комуна” використовувалася для обслуговування підводних човнів, запуску підводних дронів, а також брала участь у рятувальних операціях затонулих кораблів.

Прямий ефір