У великодні свята капелани об’їжджають передові позиції українських захисників — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Капелан Олександр (по центру). Скріншот: uatv.ua

Капелани на війні — це офіцери, які без зброї в руках виконують таку ж важливу місію, як і ті, що йдуть у бій. У великодні свята представники духовенства об’їжджають бойові позиції українських захисників — їхнє завдання — підтримати захисників. В одній із таких поїздок побувала і знімальна група FREEДОМ.

Кілька сотень кілометрів — за два дні дорогами вздовж лінії фронту. Машина вщерть заповнена пасками та подарунками для військовослужбовців. Військовий капелан Олександр розповідає, що поспішав відвідати якомога більше українських військових.

У 2014 році Олександр був волонтером, тоді на фронт бійцям віз те, що міг зібрати — від продуктів до амуніції. З 2015 року став і духовним наставником для українських захисників.

“Ми почали їздити — військові капелани, священники — у зону бойових дій по ротації. Тобто місяць, два, хто як міг їздити й в кого яке було бажання. Чесно кажучи, я більше був у зоні бойових дій, ніж у себе на парафії”, — розповідає капелан 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені Князя Костянтина Острозького Олександр.

Священнослужитель уже не раз потрапляв під російські обстріли, повертаючись із бойових позицій українських солдатів. Був випадок, коли за його машиною полював російський ударний дрон.

“Виїхав із позицій — метрів 500, і чую… Ну, наші там майже не літають. Чую, а чути так добре, ну я, спасибі Богу, ногу на газ — і ями, не ями… А потім кажуть, чому ми ходову так часто ремонтуємо”, — сміється Олександр.

За дні перед Великоднем капелан відвідав десяток бойових підрозділів 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького. Втомлені від війни солдати зізнаються, що святкове богослужіння додало їм сил.

“Сил надає слово Боже, саме свято надає сил. Усі розуміють, що легше не стане. З кожним днем буде все важче і важче, і змушені стиснути зуби, йти вперед, бо, як кажуть, якщо не ми, то хто”, — ділиться військовослужбовець бригади імені Князя Костянтина Острозького Олег.

До бійців капелан намагається прийти з усмішкою та жартами. Каже, гумор на фронті військовослужбовцям — як ліки проти нервового напруження.

Олександр знайшов час відвідати й бойових медиків. Багатьох із них капелан знає вже не перший рік. Каже, у всіх військовослужбовців дуже схожі мрії.

“Кожен військовослужбовець мріє зустрітися зі своєю сім’єю, для цього ми тут і перебуваємо, щоб обороняти нашу країну: хто з 2014 року, хто пізніше”, — зазначає військовий медик 30-ї ОМБр імені Князя Костянтина Острозького Сергій.

Усюди, куди приїжджає — Олександр проводить великоднє богослужіння для українських захисників. Попереду в нього ще не один десяток кілометрів, бо розуміє, наскільки важливо підтримати у святкові дні військовослужбовців на передовій.

Читайте також: Росія атакувала Дніпропетровську область “Шахедами”: наслідки обстрілу у великодню ніч (ВІДЕО)

Прямий ефір