Третій президент і “Євробачення” в Україні: якою була країна в 2005 році (ВІДЕО)

Скрін із відео

2005-й запам’ятався як рік, коли Україна здобула третього президента за період незалежності. Тоді ж відбулася народна інавгурація та з’явилася перша жінка-прем’єр при владі. Запам’ятався 2005 рік також і пісенним конкурсом “Євробачення” в Україні, підвищенням виплат на новонароджених у 20-кратному обсязі й новими телевізійними форматами.

Про це розповідаємо в новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Цього самого року Віктор Ющенко склав присягу в парламенті. Вперше на цьому заході було стільки гостей: вісім президентів, три прем’єрміністри, 59 іноземних делегацій.

У 2005 році, завдяки минулорічній перемозі Руслани Лижичко, конкурс “Євробачення” вперше приймав Київ. Через політичні події в країні підготовка почалася всього за три місяці. З Києва “Євробачення” поїхало до Греції – перше місце було у грекині Олени Папарізу. Єдиною прикрістю конкурсу стали низькі бали для самої України – групи “Ґринджоли”.

Також того року відбувся перший міжнародний візит нового українського президента.

“Я думаю, що Ющенко просто вирішив продемонструвати в Москві, що, незважаючи на те, що він ішов під прозахідними гаслами, незважаючи на те, що його вважали проамериканським кандидатом, що він не ворог Росії, він хотів цим продемонструвати, що він розуміє значення Росії для України, для української економіки“, – зазначає політолог Кость Бондаренко.

Віктор Ющенко навіть отримає запрошення на парад Перемоги в Москві та відвідає його. Путін сам навесні прилетить до Києва. Але все це – вже на пороховій бочці. Між країнами починається газова війна.

Формально з 2006-го, але рішення ухвалено вже в 2005-му – набагато підвищуються виплати на народження дитини. Це було справжньою сенсацією. Із 360 грн (це прожитковий мінімум 2005-го) – до 8 460 гривень. Це як коли б молодим батькам одночасно видали десять середніх у країні зарплат.

Під впливом фінансової допомоги чи ні, але нарешті сталося те, чого не було при Союзі. Після демографічної кризи, яка почалася в радянський період, народжуваність починає рости.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір