Тепер ми розуміємо, як Захід ставиться до Путіна, — дипломат про реакцію на “вибори” у РФ і на ТОТ України

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Реакція Заходу на псевдовибори президента Росії, які відбулися в РФ і на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України, не була солідарною й однозначною — не визнавати Володимира Путіна законно обраним президентом РФ. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Спочатку Захід зосередився на тому, що він не визнаватиме вибори на окупованих територіях — Грузія, Україна тощо за списком. Але ніхто не сказав, що Путін буде нелегітимним, кілька тільки керівників сказали про те, що не називатимемо Путіна президентом, що вибори були нечесними, але це буквально кілька керівників. Була відсутня солідарна реакція, що ми не визнаємо цей режим легітимним і ніхто діалог із ним не вестиме. Така мала б бути реакція на Заході”, — сказав він.

Дипломат пояснив, чому реакція протилежна.

“Тепер ми розуміємо, як Захід ставиться до Путіна. Захід ставиться “реалістично”, як вони кажуть. Вони розуміють, що Путін може пересидіти багатьох канцлерів і багатьох президентів у Європі та США, і рано чи пізно Захід розуміє, що комусь доведеться з цим так званим президентом вести діалог. Тому дехто утримується взагалі від реакції, розуміючи реалії, що Путін заховався за ядерною зброєю і фактично зробив це своїм щитом”, — каже Осипенко.

І це, за словами експерта, — дуже поганий сигнал Заходу іншим диктаторам.

“Тобто зараз фактично Захід сформував такий заклик до диктаторів, що: “Друзі, озброюйтеся ядерною зброєю і ваше правління буде нескінченним. Тому що, якщо не озброюватиметесь, з вами буде як із Саддамом Хусейном чи Муаммаром Каддафі. Ви так закінчите, якщо у вас не буде ядерної зброї, за яку ви можете сховатися”. Це надзвичайно небезпечний прецедент”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Лідери демократичних країн не вітають Путіна з “перемогою”: як у Кремлі шукають “привітання”, розповів політолог

Нагадаємо, як заявив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко, Володимир Путін не мав жодного права балотуватися на новий президентський термін у РФ. Диктатора потрібно перестати називати президентом, після “перевиборів” він повністю нелегітимний. У світу є всі підстави відмовити Путіну в будь-якій легітимності і перестати контактувати з ним як із президентом.

Прямий ефір