Телеканал FREEДOM передав допомогу жителям Лиману: репортаж із деокупованого міста (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Співробітники телеканалу FREEДОМ передали жителям деокупованого міста Лиман Донецької області близько 300 свічок, кілька сотень ліхтариків і батарейок. У межах проєкту допомоги жителям прифронтових населених пунктів привозять те, чого вони найбільше потребують. Проєкт існує вже два місяці. Про це розповіла кореспондентка телеканалу Анастасія Волкова.

Лиман Збройні сили України деокупували минулого місяця. У місті в підвалах і сховищах залишаються близько 6 700 жителів, без світла, води і газу. Людям гостро необхідні ліхтарики, свічки, батарейки. Проєкт із допомоги жителям Донбасу започатковано завдяки директорці “Мультимедійної платформи іномовлення України” Юлії Островській. Співробітники телеканалу щомісяця віддають частину своєї зарплати на купівлю того, що потрібно в прифронтових гарячих точках.

У Лимані більшість будинків зруйновані, всюди воронки і те, що залишилося від снарядів, що розірвалися. Після того, як ЗСУ вибили звідси російських окупантів, обстріли Лиману і його околиць не припиняються практично ні на мить.

“Ані світла, ані газу, ані води. Немає ніде нічого. Ось у суботу був приліт, то чотири склопакети було розбито, два вікна, а це ще п’ять розбило. А минулої суботи в сусіда в руку, ключицю перебило зовсім”, — розповів місцевий житель Валерій.

Будинок Інги росіяни розбили 24 травня. Жінка з родиною дивом вижила. Після звільнення тепер хоч є до кого звернутися по допомогу.

“Я на вулиці була, дивом просто сама врятувалася. Після цього почала заїкатися. Нервові зриви. Я сама з Грузії. Як то кажуть, з війни на війну. Я ніколи не думала, що таке побачу, але доля така. Кавказці такі люди, що не здаються”, — поділилася жінка.

Від телеканалу FREEДOM Інга отримала свічки, ліхтарик і батарейки.

“Знаєте, навіть слів не можу знайти, такі сильні емоції, все. Віримо і знаємо, що ми переможемо, ми сильні, ми ніколи не здамося! Ми наше ніколи не віддамо! Це наше — розумієте? І ми за це боротимемося до кінця! Усіма силами від малого до великого. Тому що ми знаємо, що все буде добре”, — сказала жителька Лиману.

Після звільнення Лиману більшість місцевих у доброму гуморі, попри обстріли. Люди вірять, що найскладніші часи вже позаду. Адже з поверненням українського прапора є чітке розуміння, що їх уже не кинуть.

Частину свічок, ліхтариків і батарейок роздали тим, хто стояв у черзі на прийом до секретаря міської ради. Решту залишили для чесного розподілу між місцевими. Доставку для маломобільного населення забезпечить міська влада.

“Наразі це предмети першої необхідності, які у нас запитують люди, тому дуже вдячні всім, хто зробив свій внесок, і вашому телеканалу за те, що ви надали нам і ліхтарики, і батарейки, і свічки, роздамо людям, через вуличних передамо, ще завозьте. Звичайно, світла немає, ви ж розумієте, що без світла нікуди, але хоча б замінник якийсь — свічка чи ліхтарик — кожній родині стає в пригоді”, — сказала секретарка Лиманської міської ради Надія Ляшко.

Від 17 жовтня Лиман відкритий для в’їзду, але потрібна місцева прописка. Переважно люди приїжджають, щоб забрати свої речі.

“Люди повертаються, але більшість із них, так би мовити, консервують свої квартири, або будівлі, або те, що від них залишилося, і виїжджають. Мало хто ухвалює рішення залишатися в нашій громаді на зиму. Тому що йдуть холоди. Світло, до речі, у нас вже дали. На південній стороні з’явилося світло в залізничній лікарні та у 24 багатоквартирних будинках, де розташовано 1 068 квартир”, — повідомила Ляшко.

Лиманська громада — це близько 13 тисяч осіб. Крім свічок, ліхтариків і батарейок вони потребують теплого одягу, ковдр, спальників і подушок. Для пунктів обігріву необхідний одноразовий посуд. Уже відкрито пункт, де щодня гарячим супом можуть перекусити приблизно 1 300 осіб.

Читайте також: Безперервні російські обстріли, погіршення погоди: як живуть люди в гарячих точках Донецької області (ВІДЕО)

Нагадаємо, Соледар Донецької області — місто зі знищеною промисловою та цивільною інфраструктурою. Там уже п’ятий місяць немає електрики та мобільного зв’язку. Не працюють магазини та аптеки. Щоб випрати речі та скупатися, люди збирають дощову воду. На зібрані кошти співробітниками телеканалу FREEДОМ придбали свічки і роздали їх місцевим жителям.

Прямий ефір