Столтенберг: Війна між НАТО і РФ принесе ще більше смертей та руйнувань

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі 23 березня заявив, що на завтрашньому позачерговому саміті Альянсу буде ухвалено всі необхідні рішення щодо надання Україні обладнання для захисту від кібернетичних, хімічних, бактеріологічних та ядерних загроз. Про це повідомляє шеф-редактор телеканалу українського іномовлення UA Олексій Мацук із місця подій.

“Ми сповнені рішучості зробити все можливе, щоб підтримати Україну. Але ми несемо відповідальність за те, щоб війна не вийшла за межі України та не перетворилася на конфлікт між НАТО та Росією. Це спричинить ще більше смертей та ще більше руйнувань. Я також очікую, що ми домовимось активізувати індивідуальну підтримку наших партнерів, яким загрожує тиск із боку Росії”, – сказав Єнс Столтенберг.

Генсекретар Альянсу наголосив, що представники НАТО буквально щодня працюють у контакті з українськими чиновниками та президентом України Володимиром Зеленським для того, щоб зупинити, за його словами, найстрашніше, що сталося в Європі з часів Другої світової війни.

“Союзники НАТО навчали десятки тисяч українських військовослужбовців з 2014 року, і тепер вони перебувають на передовій, борючись із силами вторгнення. І це, насамперед, мужність українських сил та українського народу під керівництвом нинішнього очільника, що дало змогу їм протистояти та дати відсіч російському вторгненню. Підтримка, яку вони отримували впродовж багатьох років, виявилася надзвичайно важливою та вирішальною… Членство в НАТО не стоїть на порядку денному, але підтримка України є нагальним питанням, яке вирішуватимуть завтра”, – пояснив Столтенберг.

Коментуючи інформацію окремих медіа, Столтенберг запевнив, що жодна країна НАТО не спрямує своїх військових до України.

“Збройні сили України сьогодні набагато більші. Набагато краще оснащені, краще навчені, краще керовані, у них краща логістика, ніж це було у 2014 році. І, звичайно, все це у поєднанні з мужністю та високим моральним духом є причиною того, що вони справді здатні дати відсіч і протистояти значно більшому російському вторгненню. Водночас, я думаю, нам треба пам’ятати, що Україна є великою нацією. Це найбільша країна в Європі, і там понад 44 мільйони людей. Отже, це велика нація із сильною армією, силами оборони”, – уточнив Генсек НАТО.

Водночас НАТО посилить позиції на своїх східних кордонах, де додатково розмістять чотири бойові групи країн НАТО.

“100 тисяч військовослужбовців США у Європі та 40 тисяч військовослужбовців під прямим командуванням НАТО, переважно у східній частині Альянсу. Всі вони підкріплені військово-повітряними та військово-морськими силами, зокрема п’ятьма авіаносними ударними групами на Крайній Півночі та Середземному морі. Першим кроком є ​​розгортання чотирьох нових бойових груп, що не входять до НАТО, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини”, – підсумував Столтенберг.

Нагадаємо, шеф-редактор телеканалу UA Олексій Мацука розповів з Брюсселя, чого чекати від завтрішного саміту НАТО Україні, а чого – агресору РФ.

Якщо не НАТО цілком, то окремі країни допоможуть Україні закрити небо – експерт

Зеленський – парламенту Франції: Вторгнення РФ в Україну 24 лютого перекреслило діалог у Нормандському форматі

Читайте також: Російський опозиціонер Гарі Каспаров у ефірі UATV висловив думку, що зараз західні країни не готові повністю усунути Росію зі світової економіки, що, в свою чергу, шкодить не тільки Україні, яка відбиває атаки окупанта, а й усьому світу.

Прямий ефір