Якщо не НАТО цілком, то окремі країни допоможуть Україні закрити небо – експерт

Україна очікує більшої підтримки від НАТО, проте помилковим буде стверджувати, що країна залишилася віч-на-віч із російською агресією. Про це заявив директор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Це велике перебільшення казати, що Україна залишилася сама. Я навіть не хотів би прогнозувати, що сталося б з Україною в перші три дні, якби вона залишилася наодинці з Росією. Зрозуміло, що ми очікуємо на активнішу підтримку. Але сам факт того, що Україна тримається та протидіє, – це завдяки міжнародній підтримці”, – зазначив Мельник.

Він нагадав, що Україні надають підтримку не лише фінансово та зброєю. Захід також приймає біженців і запровадив економічні санкції проти Росії.

На думку Мельника, люди спрощено сприймають механізм підтримки задекларований країнами-учасницями НАТО.

“Те, що зараз Україна отримує від НАТО – це 90% того, на що могла розраховувати країна-член Альянсу”, – вважає експерт.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи є перспективи із закриттям неба, Мельник відповів, що це нереалістичний план. Але країни Північноатлантичного альянсу можуть увести миротворчу організацію та частково закрити небо над Україною.

“Навіть якщо НАТО не здатне прийняти це рішення, є ймовірність, що низка країн може взяти на себе ініціативу. Адже є побоювання, що Білорусь також залучать до військового протистояння з Україною”, – наголосив експерт.

Він зазначив, що Європа вже починає слухати Україну, яка попереджає про небезпеку з боку Росії.

“Навряд чи Росія спробує повторити той самий сценарій, що й в Україні. Так, Росія може зайти глибоко або пройти до кордону балтійських країн. Тому вона їх використовуватиме для підриву авторитету НАТО як міжнародної організації. І цим вона спробує розширити сферу свого впливу. Я вважаю, що в Україні плани Путіна провалилися, і також він не зможе їх реалізувати і в Європі. Але небезпека залишається”, – упевнений Мельник.

Він нагадав, що, як і раніше, жаскими залишаються заяви представників російського керівництва про використання ядерної зброї.

У якийсь момент, коли Путін відчує особисту загрозу, він може піти на радикальні дії – застосування ядерної зброї. Блеф це чи ні, навряд чи хтось хоче переконатись на практиці”, – резюмував аналітик.

Нагадаємо, головний директор ІМК Алекс Ліссітса під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що повномасштабне вторгнення РФ до України призведе до продовольчої кризи у багатьох країнах світу.

Звернення Володимира Зеленського – про саміти G7, НАТО і ЄС, нові пакети санкцій і допомогу Україні

Зеленський – парламенту Японії: Лідерство вашої країни може стати незамінним у розробці нових гарантій безпеки

Читайте також: Політолог Володимир Фесенко під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA зауважив, малі альянси нового формату можуть діяти набагато ефективніше, ніж ті організації та країни, які сьогодні не наважуються на потужну підтримку України у відбитті російської агресії. При цьому експерт не заперечує важливу роль НАТО.

Прямий ефір