США, Британія, Канада та Австралія посилюють санкції проти РФ — рахунок Кремлю за війну зростає: подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Захід посилює санкції проти Росії. Про нові пакети економічних обмежень напередодні оголосили Сполучені Штати, Канада, Велика Британія та Австралія. Тепер до всього іншого в РФ заборонено ввезення телефонів, диктофонів, мікрофонів, побутової техніки та ще понад тисячу найменувань товарів. Санкції торкнулися і низки підприємств російської оборонної промисловості, компаній “Северсталь” і “Росатом”, а також російських банків. Новими прізвищами поповнився і перелік персональних санкцій, інформує FREEДОМ.

У США опублікували новий список заборонених до експорту в Росію товарів. До нього увійшли найрізноманітніші позиції: від сушарок і сонцезахисних окулярів до побутової техніки та доїльних апаратів.

Свіжий пакет американських санкцій включає 69 російських компаній. Серед них — авіаремонтні заводи, підприємства з виробництва запчастин, пороху, тракторів і автомобілів. А ще — суднобудівні верфі та інженерні центри. 

Про нові антиросійські санкції разом зі США оголосили Канада, Велика Британія та Австралія. Найсерйозніші обмеження торкнулися “Росатому” і пов’язаних із ним структур, а також персонально глави компанії — Олексія Лихачова.

“Збільшується тиск на “Росатом”, і це дуже добре. Це означає, що, зрештою, лідери дійдуть до того, щоб більше обмежити роботу “Росатома” щонайменше в напрямку того, щоб він не міг здійснювати свої інвестиції, інвестиційні проєкти та зменшили відповідно, його вплив. Також це стосується тих технологій, які приходять у Росію. Це теж дуже хороший напрямок, який призводить до того, що РФ дедалі більше технологічно відстає від усього світу”, — зазначив керівник аналітичного напрямку мережі ANTS Ілля Несходовський. 

Крім глави “Росатома”, у блек-листах США, Великої Британії, Канади та Австралії значиться ще 45 нових прізвищ. Це не тільки громадяни РФ, а й Білорусі. 

Під персональними санкціями тепер уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, заступник міністра освіти Росії Денис Грибов, власник “Русской медной компании” і член ради директорів “Транснефти” Ігор Алтушкін, колишній віцемер Москви Валерій Шанцев, перший заступник голови уряду Андрій Бєлоусов, член ради директорів акціонерного товариства “Российские железные дороги” Сергій Степашин, а також топменеджмент “Совкомфлоту” і “Газпромнефти”.

“Зараз ті санкції, що ми бачимо, це продовження ось цієї політики, скажімо так, не такого швидкого, як нам хотілося б, але все-таки здавлювання російської економіки і її, по суті. Коли говоримо про головний ефект санкцій, то це те, що профіцитна економіка Російської Федерації зараз знову дефіцитна. І ось цей дефіцит буде посилюватися просто тому, що санкції наростають”, — сказав асоційований експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Іван Ус. 

Нові обмеження введено в рамках домовленостей країн “Великої сімки” про посилення санкцій проти Росії. Відповідну декларацію лідери держав G7 підписали на саміті в Японії. 

У документі, зокрема, йдеться про наміри обмежити виробництво, обробку та експорт алмазів із Росії, аби скоротити експортні доходи Москви.

“Дуже важливо, щоби тиск, який здійснюватимуть наші західні партнери, дав істотний ефект, щоб ці країни сприяли, щоб не обходили ті санкції, які вже запроваджено за допомогою різних прийомів, зокрема й попередження щодо товарного ембарго до тих компаній або до тих країн, які сприяють обходу санкцій. Тобто ось такий загалом потенціал, де можна, відповідно, зменшити доходи Росії”, — наголосив Несходовський. 

Декларація G7 є орієнтиром для національних урядів щодо санкційної політики проти Росії. Водночас, експерти впевнені, що країни ЄС до ініціативи приєднаються — 11-й пакет обмежень на підході.

“Вони (Британія — ред.) зараз поводяться в ролі так званого локомотива санкцій. І, як зазначив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, вони хочуть стати таким собі прикладом для їхніх партнерів по G7, бо все-таки інші країни теж мають долучитися. Насамперед це натяк для Європейського Союзу, що бажано, аби вони також ввели аналогічні санкції”, — прокоментував Іван Ус. 

За словами аналітиків, через комплексні санкції крах російської економіки та фінансової системи неминучий. Але посилити тиск на Кремль можна, лише зберігаючи поточну динаміку санкційної політики. 

Російська промисловість фіксує екстремальне зниження прибутків, залежно від галузі, від 30-ти до 75%. У “Газпромі” цей показник — 72%. 

Дефіцит бюджету РФ уже перевищив план на весь 2023 рік і становить 3,4 трильйона рублів. А це означає, що вже цього року пенсії і зарплати нічим буде платити.

Читайте також: “Роснефть”, банки та компанії “Росатому”: Австралія ввела нові санкції проти Росії

Нагадаємо, Велика Британія 19 травня оголосила про додатковий пакет санкцій щодо Росії.

Як повідомлялося раніше, лідери “Великої сімки” мають намір припиняти будь-які обходи економічних обмежень, які могли б збільшити доходи Росії.

Прямий ефір