“Сіру зону” потрібно створювати на території РФ — це необхідний захід, що убезпечить наші міста, — Братчук

Сергій Братчук. Фото: pravda.com.ua

Скільки би Путін не заявляв про наміри створити “сірі санітарні зони” на території України, необхідний захід — організувати їхню появу якраз у Росії. І цілком можливо, що вони будуть на території Курської, Брянської, Бєлгородської та інших областей РФ. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Ми сьогодні можемо припускати, що ці “сірі зони” якраз з’являться в Курській, Брянській, Бєлгородській та інших областях Росії. Це не якісь вихваляння з нашого боку, це необхідний захід, який передбачає демілітаризацію, принаймні цих регіонів, щоби з їхньої території не загрожували нашому Харкову, Чернігову, Сумам. І, власне, по всій лінії фронту”, — сказав спікер.

Він вважає правильним те, що Україна завдає ударів по об’єктах і ресурсах російської армії на території країни-агресора, зокрема по НПЗ.

“Наприклад, нафтопереробні заводи. Тільки за цей тиждень ціни на дизельне пальне в Росії зросли на 10%. І це тільки початок. Ми говоримо про інші ресурсні бази, саме про військові заводи. Це той ресурс, який продовжує війну, підживлює її. І Україна демонструє, що буде бити по цьому ресурсу, зменшувати його, що призведе, звичайно ж, до позитивних результатів”, — акцентував Братчук. 

Ці удари насамперед важливі тим, що послаблюють ресурси ворога. 

“Що стосується використання, наприклад, нашої зброї, яка приходить у нових пакетах допомоги від США, від європейських колег і союзників, то, напевно, головне, щоби ті резерви російської армії, особовий склад, техніка, навіть не доходили до фронту. Про це, до речі, говорив президент України. Вся ця армада не повинна навіть з’являтися біля наших кордонів. І тим паче — на лінії фронту. Тоді ми зможемо говорити про подальше просування зі звільнення українських територій. Але сьогодні головне — стабілізація фронту. Це те, на що націлені всі наші зусилля, зусилля партнерів і союзників України”, — резюмував Братчук. 

Читайте також: Дрони як головна загроза для нафтового бізнесу РФ: економісти оцінили наслідки ударів по російських НПЗ

Прямий ефір