“Сармат”, “Циркон” та “Буревісник”: якою “диво-зброєю” російський диктатор погрожує світу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Чергові погрози від президента Росії Володимира Путіна. У своєму посланні до Федеральних зборів 29 лютого він назвав конкретні види озброєнь для ударів по території країн Заходу. Не забув нагадати і про ядерну зброю, яка нібито готова до застосування. Ба більше, пообіцяв незабаром показати роботу ракет “Сармат”. Так, Росія провела тільки одне успішне випробування цієї зброї і вже заявила про її серійне виробництво, інформує FREEДОМ.

У відповідь на ядерний шантаж Путіна Командувач Стратегічним командуванням Сполучених Штатів Америки Ентоні Коттон на зустрічі із законодавцями США заявив, що зараз важливо прискорювати темпи модернізації ядерної тріади Штатів через протистояння з Китаєм і Росією.

“Ми робимо це перед тими викликами, які не схожі ні на що, з чим США коли-небудь мали справу. Ми протистоїмо не одній, а двом ядерним державам: Російській Федерації та Китайській Народній Республіці. Ця реальність у поєднанні з ракетними розробками в Північній Кореї, ядерними амбіціями Ірану та все тіснішими відносинами між цими країнами додає нових рівнів складності нашому стратегічному розрахунку”, — із заяви Коттона.

Станом на січень флот китайських розвідувальних супутників зріс до більш ніж 360 систем. Росія також продовжує розвивати і випробовувати космічні та протисупутникові можливості. 

Під час вторгнення в Україну російські війська застосовують “Кинджали” без ядерної бойової частини з березня 2022 року, запускаючи з носія МіГ-31К. За даними Повітряних сил Збройних сил України (ЗС ЗСУ), на 24 лютого 2024 року збито 25 аеробалістичних “Кинджалів”.   

Також Путін, під час послання до Федеральних зборів, фактично підтвердив удари протикорабельним “Цирконом”. 

Цю ракету 7 лютого над Києвом ЗСУ збили системою протиповітряної оборони (ППО). А уламки знайшли поруч із місцем падіння. Те, що це був саме “Циркон”, підтвердили експерти. 

“На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання і методом тиснення виконано напис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю “Циркону”, — повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін.

Згідно із заявами Путіна, Росія нібито готує до застосування гіперзвукові блоки міжконтинентальної дальності “Авангард” і лазерні комплекси “Пересвет”. Завершуються випробування крилатої ракети нібито необмеженої дальності “Буревісник” і безпілотного підводного апарата “Посейдон”. У війська, за словами Путіна, поставлено і перші серійні важкі балістичні ракети “Сармат”. 

Експерти стверджують, російське новітнє озброєння, якому, за словами кремлівського диктатора, “немає аналогів”, не відповідає заявленим характеристикам. 

“Ракета “Сармат” повинна була неодноразово виходити на так звані брускові випробування. Брускові випробування — це коли ракету запускають на невелику висоту 15-30 метрів на підтримку шляхом вибухового заряду. Це роблять для того, щоб перевірити можливості даної ракети на старті. Це базові випробування, і вони постійно відкладалися Росією”, — зазначив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Важливим залишається той факт, що славнозвісний російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не може впоратися без західних комплектуючих, яких у Росії зараз немає через введені санкції. І імпортозаміщення не рятує. Поки що країна-агресор намагається створити аналоги ключових компонентів бортових комп’ютерів, замінити центральні процесори і ПЛІС-матриці. Якості іноземних вони не досягли.

“Це веде до збільшення браку, збільшення термінів виробництва цих ракет. І це веде до неминучого падіння надійності таких виробів. Держава-агресор відчуває проблему і основна — це технології та доступ до них”, — констатував військовий експерт Валерій Рябих.

За те, що новітнє російське озброєння є проблемним у використанні і не має аналогів лише на папері, вже поплатилися вчені. У Росії в держзраді на дев’ять років звинуватили низку експертів-розробників гіперзвукових ракет.  

Наприкінці грудня 2023 року суд заарештував томського вченого Владислава Галкіна. Він став 11-м у загальному списку звинувачених дослідників. Загалом за останні двадцять років у Росії переслідувань та арештів зазнали понад 30 учених.

Читайте також: “Це робить НАТО сильнішим”: Швеція за крок від вступу до Альянсу (ВІДЕО)

Прямий ефір